Alternatywa dla publicznych żłobków

Alternatywa dla publicznych żłobków

Problem przepełnionych przedszkoli jest nam wszystkim znany już od lat. Większość publicznych ma wypełnione limity zaraz po otwarciu naboru a w prywatnych rezerwuje się miejsca na kilka lat w przód. Ostatnio jeszcze gorzej wygląda sprawa jeśli chodzi o żłobki.

Czy prywatny żłobek jest lepszy?

żłobekDla dzieci jest to okres, w którym wymagają szczególnie dużej uwagi tymczasem żłobki przyjmują tak dużo dzieci, że żadna z opiekunek nie jest w stanie poświecić wystarczająco dużo czasu każdemu maluchowi. Dlatego nie dziwi, że coraz większą alternatywą jest prywatny żłobek. W Krakowie nowe żłobki powstają niemal co dwa miesiące. Większość z nich upada jednak tak szybko jak powstały. Niestety prywatny żłobek potrzebuje czasu aby rodzice się do niego przekonali. Dla rodziców ważne jest poczucie bezpieczeństwa a ciągle otwierane i zamykane żłobki nie wzbudzają zaufania. Jeśli jednak jesteśmy konsekwentni i nie zrażamy się niewielką ilością chętnych to możemy być pewni, że z czasem osiągniemy wielki sukces. Żłobek, który nie został zamknięty za szybko po trzech latach należy już do rozpoznawalnych i coraz chętniej wybieranych. W ten prosty sposób mamy szansę zaistnieć na poważnie na rynku. Tak naprawdę nie są potrzebne duże nakłady finansowe. Jeśli tylko nasz żłobek spełnia wszelkie warunki jeśli chodzi o bezpieczeństwo i higienę to możemy być pewni, że znajdą się zainteresowani.

Jeśli jeszcze dołożymy starań aby był atrakcyjny to z czasem o nasze miejsca będzie się starać coraz więcej rodziców. Jest to w końcu świetna alternatywa dla zaniedbanych i przepełnionych ośrodków publicznych.

Tekst został napisany z pomocą: http://zlobek-delfinki.pl

Dodaj komentarz