Baleriny z naturalnej skóry

Baleriny z naturalnej skóry

Lekarze zalecają, aby obcasy zakładać jedynie na specjalne wyjścia i nie nadużywać ich stosowania, ponieważ szkodzą naszemu kręgosłupowi. Na co dzień należy zakładać wygodne obuwie, na maksymalnie trzycentymetrowym obcasie, albo na niewielkiej koturnie, która właściwie podpiera stopę.

Czy balerinki są wygodne?

baleriny skórzaneWłaściwie dobrane obuwie, zapewnia komfort chodzenia i przede wszystkim nie szkodzi naszemu kręgosłupowi. Stopa powinna idealnie przylegać do wkładki w bucie, a ciężar chodzenia powinien być równomiernie rozłożony na całej podeszwie. Najlepszym obuwiem są baleriny skórzane, które są na płaskim, lub maksymalnie dwu, trzycentymetrowym podwyższeniu. Maja one zaokrąglone czubki, dzięki czemu palce nie są ściśnięte, ale dostaniemy także baleriny zakończone do szpica, które są już mniej zdrowe dla naszych stóp. Najlepszym materiałem jest skóra, ponieważ zapewnia wewnątrz buta odpowiednią cyrkulację powietrza, odprowadza na zewnątrz wodę i jest miękki, dzięki czemu takie buty nie obcierają, ani nie powodują powstawania bolesnych pęcherzy. Do produkcji butów używa się skóry bydlęcej, albo cielęcej, bo takie są najbardziej wytrzymałe, oraz najłatwiej dają się kształtować w trakcie szycia i klejenia obuwia. Na lato znajdziemy także baleriny wykonane z plastiku, który dopasowuje się do kształtu stopy i nie uciska jej. Zazwyczaj po takie buty sięgają młode kobiety, które chcą wyglądać zawsze modnie i na topie, a takie baleriny bez wątpienia są modne w tym sezonie letnim.

Najdroższe obuwie będzie zawsze to, z bieżącej kolekcji, oraz baleriny wykonane ze skóry, ponieważ jest to dość drogi materiał, na który nie każdego klienta stać. Są to buty wysokiej jakości i często ręcznie wykonywane. Skórzane buty w porównaniu z tymi z dermy, wystarczą nam na kilka lat noszenia.