Balkony z zamontowanymi profilami

Balkony z zamontowanymi profilami

Większości z nas wydaje się, że jeśli już mamy balkon, to wcale nie trzeba się zbyt starać, aby utrzymać go w doskonałej kondycji, ponieważ i tak jest on wystawiony na różne działanie czynników zarówno atmosferycznych, jak i mechanicznych. W takich wypadkach ograniczamy się jedynie do pozamiatania balkonu.

Montowanie odpowiednich profili okapowych na balkonach

przydatne profile okapowe na balkonNiestety, samo zamiecenie, czy zmycie posadzki balkonowej nie wystarczy, aby był on w doskonałej kondycji przez długie lata. Przede wszystkim należy zatroszczyć się o dobre odprowadzenie wody opadowej, czy nawet tej, którą zmywamy balkon. Jeśli np. zechcemy umyć na nim podłogę, często jest tak, że resztki wody zmiatamy z balkonu mając nadzieję, że ona sobie gdzieś tam odpłynie. Oczywiście, jeśli nie mieszkamy w piętrowym bloku. Wtedy jest to niedopuszczalne, aby taką wodę zmiatać np. sąsiadowi na jego balkon. Jeśli jednak nasz balkon – to balkon w domu jednorodzinnym, wtedy jest to jak najbardziej możliwe. I co się dzieje? Woda z płynem zacieka na czoło balkonu powodując jego nieustanną korozję. Jeśli natomiast mamy zamontowane przydatne profile okapowe na balkon i są one dobrze założone, wtedy taka woda niewiele może mu zrobić. Profile mogą być wykonane ze stali nierdzewnej – kwasoodpornej, aluminiowej czy innej, jednak powinny być one odporne na działanie wszelkich czynników atmosferycznych. Powinny także wytrzymać większość działań mechanicznych. Jest to priorytetem w ich użytkowaniu. 

Profile balkonowe są montowane wszędzie tam, gdzie jest podejrzenie o niszczenie czoła balkonu przez wody opadowe. Ale nie tylko. Taki profil także bardzo ładnie wygląda. Można go pomalować na różne kolory, czy nawet wzory – jeśli tylko mamy taką ochotę. Oczywiście odpowiednią farbą.