Biura księgowe pomogą odzyskać zagraniczny VAT

Biura księgowe pomogą odzyskać zagraniczny VAT

 

Każda polska firma, która kupuje cokolwiek na obszarze innego europejskiego kraju, uiszcza podatek VAT doliczony do towaru bądź usługi. W przypadku jednorazowych transakcji taka płatność podatku pewnie nie ma większego znaczenia. Są jednak firmy, które zakupów za granicą dokonują na ogromną skalę. Wówczas zapłacony za granicą VAT koniecznie trzeba odzyskać.

Zwrotem niemieckiego VATu zajmują się wyspecjalizowane biura

zwrot VAT z NiemiecPolscy przedsiębiorcy najwięcej pieniędzy zostawiają u Naszych zachodnich sąsiadów. Przykładem branży, w której międzynarodowy VAT płacony jest codziennie jest branża transportowa. Firmy przewozowe płacą go przy każdym zakupie paliwa, opłaceniu parkingów czy biletów na autostrady. Najwięcej takich transakcji polskie firmy dokonują w Niemczech i to właśnie stamtąd odzyskujemy najwięcej zapłaconego podatku. Właściciele firm nie zajmują się tymi kwestiami samodzielnie. Każda firma korzysta z usług profesjonalnych i wyspecjalizowanych biur księgowych oferujących pomoc w uzyskaniu zwrot VAT z Niemiec. Jest przy tym trochę formalności i trzeba się przede wszystkim znać na zagranicznym prawie. Dlatego najlepiej zlecić to firmie księgowej, która doskonale wie co i jak trzeba w tej kwestii zrobić. Na pewno jest o co walczyć, bo tego VATu za granicą płaci się naprawdę sporo. W skali miesiąca są to bardzo duże kwoty, których odzyskanie dla wielu firm transportowych ma ogromne znaczenie.

Jeśli polska firma kupuje coś za granicą i płaci tam podatek VAT to zgodnie z obowiązującymi przepisami ma prawo odzyskać ten podatek w całości. Trzeba tylko złożyć właściwe wnioski do właściwych urzędów i w tym wypadku lepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego biura księgowego. Księgowi najlepiej wiedzą jak odzyskać zapłacony w Niemczech podatek.