Choroby cywilizacyjne- depresja i nerwica

Choroby cywilizacyjne- depresja i nerwica

Szybsze tempo życia, nacisk na robienie kariery, jak również na szczęśliwe życie rodzinne, poczucie niespełnienia, braku przynależności, czy nie spełnienia oczekiwań społecznych powoduje częstsze pojawienie się takich chorób, jak nerwica czy depresja.

Depresja razem z nerwicą są dzisiaj chorobami cywilizacyjnymi

lekarzMożna by powiedzieć, że epidemia takich zaburzeń to niemal choroby cywilizacyjne. Z czego to się bierze? Co jest powodem takiego stanu rzeczy? Czy da się temu zaradzić? Co można z tym zrobić? Na pewno nie ma czegoś takiego jak globalne rozwiązania. Nie da się uleczyć wszystkich naraz, ponieważ każdy jest inny i wymaga innego podejścia. W końcu leczenie depresji Kraków będzie wyglądało inaczej, ponieważ przyczyny tego stanu psychicznego są inne. Jeden wpadł w depresję, ponieważ nie układało mu się życie rodzinne, innemu nie szło w pracy, jeszcze innego spotkało jakieś rozczarowanie, lub zawsze miał tendencje do stanów depresyjnych. Tak samo wygląda leczenie nerwicy. Są różne powody jej występowania i różne jej rodzaje. Każdy z nich wymaga innego podejścia. Jedne rodzaje chorób da się wyleczyć jedynie przy pomocy psychoterapii, inne wymagają leczenia farmakologicznego. W każdym razie niezbędne są konsultacje psychologiczne. W takim dużym mieście jak Kraków na pewno znajdziemy idealnych specjalistów, którzy pomogą nam pomóc z rozwiązaniu naszych problemów psychicznych. Pamiętajmy, że tylko zwrócenie się o pomoc do psychologa sprawi, że nasze wyleczenie będzie możliwe.

Jeśli widzimy, ze bliska nam osoba również wykazuje jakieś objawy, podobne do naszych lub różne, to dobrze jest zgłosić się z daną osobą do psychologa, szczególnie, jeśli jest to nasze dziecko lub partner i nasze samopoczucie może się im udzielać.

Dodaj komentarz