Czy transportowanie motocykla z Anglii się opłaca?

Czy transportowanie motocykla z Anglii się opłaca?

 

Ostatnimi czasy wielu moich znajomych wróciło z Wysp do kraju. Nie ma w tym już nic dziwnego. Związane są z tym mniejsze i większe perypetie. Akurat w przypadku mojego otoczenia, ludzie wracają bez żalu; większe problemy są z transportem zwierząt, mebli czy motocykli.

Jak przetransportować motocykl z Anglii do Polski?

transport motocykli z anglii do polskiI tak jak widziałem mnóstwo ogłoszeń o przewozie zwierząt do Polski tak transport motocykli z anglii do polski nie był taki oczywisty. Ja nie mieszałem mieszkałem na stałe w Wielkiej Brytanii, ale kupiłem tam sobie motocykl. Gdy już go miałem i musiałem ubezpieczyć okazało się, że kwota jest kolosalna. Jednak zakochałem się w swoim dwukołowcu jak i dwóch moich kumpli w swoich i postanowiliśmy przewieźć nasze sprzęty do kraju. Nie było większego problemu z przerejestrowaniem. Raptem w angielskim motocyklu jest ustawiony trochę inaczej reflektor. Mieliśmy do przejechania dwa tysiące kilometrów plus opłata za prom, kilkadziesiąt funtów. Postanowiliśmy zatem znaleźć wygodniejsze wyjście i po prostu powierzyć to firmie transportowej. Transport motocykla jest szybszy i bezpieczniejszy. Sami musielibyśmy jechać dwadzieścia godzin, albo jeśli wypoczęci z przerwami to znowu dłużej. Każdy z nas wolał szukać ogłoszeń o przewozach motocykli, a sam polecieć w dwie godziny do Polski. A anglii jest tylu Polaków, że szybko znaleźliśmy namiary na odpowiednią firmę. Tydzień później motocykl był już na polskiej ziemi, tak samo jak i my. Transport przebiegł bez zarzutu; szybko motocykl przerejestrowałem i miesiąc później nie pamiętałem już w ogóle, że przyjechał z Anglii.

Czasami gra nie jest warta świeczki, ale w wypadku moich „dwóch kółek”, warte jest wszystko. Jestem zakochany w tym sprzęcie i póki nie mam innych zobowiązań większość pieniędzy wydaję na niego. I wcale nie żyje mi się z tym źle.