Czy we Wrocławiu można wykopać studnię?

Czy we Wrocławiu można wykopać studnię?

 

Moja żona była wielką zwolenniczką natury. Ostatnio zaczęła coraz więcej mówić o wykopaniu studni. Szczerze mówiąc z początku byłem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu. Nie byłem pewny czy w tej okolicy w ogóle znajduje się taka woda głębinowa, która będzie zdatna do pica. Ponieważ jednak bardzo długo suszyła mi głowę postanowiłem zainteresować się tym tematem.

Kto we Wrocławiu wykopie studnię?

kopanie studni wrocławPoszukiwania odpowiednich informacji rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: kopanie studni wrocław i zacząłem przeglądać wyniki. Znalazłem wrocławską firmę zajmującą się kopaniem studni. Zadzwoniłem tam i zapytałem o takie usługi. Przedstawiciel handlowy umówił się ze mną na spotkanie, aby zobaczyć jak wygląda teren przed naszym domem. Okazało się, że kopanie studni jest tutaj możliwe. Wystarczy wykorzystać metodę mechanicznego kopania studni, ponieważ teren i ziemia są tutaj zbyt twarde, aby robić to ręcznie. Dowiedziałem się też, że zgodnie z dokumentami geodetycznymi woda zdatna do picia znajduje się na tym terenie około 7-9 metrów w głąb ziemi. Wbrew pozorom było to bardzo płytko, ale tym samym był to plus dla mnie, ponieważ cena za wykopanie takiej studni jest zależna od tego jak głębokie odwierty należy poczynić. Zdecydowałem się spełnić życzenie żony i wykopać jej studnie na podwórku przed domem. Podpisałem umowę z pracownikiem tej firmy.

Już kilka dni później zaczęło się kopanie studni. Firma była bardzo profesjonalna i zajęła się wszystkim bardzo kompleksowo. Nie tylko wykopali studnie i dostali się do wody głębinowej, ale także założyli odpowiednie rury i korki filtracyjne, a na końcu oczyścili studnię oraz zdezynfekowali ją po budowie za pomocą chlorku i filtru dezynfekującego. Już kilka dni później mogliśmy zacząć korzystać z tej wody.