Czym jest bio bawełna?

Czym jest bio bawełna?

Bawełna to materiał bez, którego przemysł włókienniczy niemal by nie istniał. Jakiś czas temu pojawiła się jednak na rynku bio bawełna. Jej popularność stale wzrasta. Skąd więc wynika duże zainteresowanie tym materiałem? Co takiego ma w sobie, że na ogromną skalę wykorzystywana jest w produkcji ubranek dziecięcych?

Naturalna produkcja bio bawełny

bio bawełna materiałPodczas produkcji bawełny organicznej wykorzystywane są tylko i wyłącznie naturalne metody. Sama uprawa związana z ochroną roślin oraz ich nawożeniem jest w pełni bezpieczne dla środowiska. Sprawia to, że podczas produkcji bawełny organicznej nie wykorzystywane są metody, które mogłyby zagrażać naszemu ekosystemowi. To, co  wyróżnia bawełnę eco to brak chemii uznawanych za niebezpieczne. Jak łatwo się domyślić sprawia to, że bio bawełna materiał jest stosowany na szeroką skalę podczas produkcji ubrań dziecięcych. Jest to doskonała alternatywa dla dotychczasowej produkcji pozwalająca w jak najmniejszym stopniu ingerować w środowisko naturalne. W przypadku tradycyjnej bawełny używanych jest wiele sztucznych substancji.  Są nimi między innymi wybielacze, barwniki, zmiękczacza – wszystkie te substancje  przedostają się do środowiska stopniowo je niszcząc. W przypadku bio bawełny problem ten nie występuje. Najczęściej produkty powstające z bio bawełny oznaczone są symbolem FairTrade.  To właśnie ten symbol daje nam jasno do zrozumienia, że warunki pracy przy produkcji bawełny nie tylko nie wpływają negatywnie na środowisko, ale również są przyjazne wszystkim pracownikom. Ten aspekt również jest niezwykle istotny w przypadku bio bawełny. 

Jak łatwo się domyśleć  wysoka jakość bio bawełny wiąże się także z wyższymi kosztami. Jeśli jednak zależy nam  na środowisku wyższa cena nigdy nie będzie  przeszkodą, aby wybierać ubrania powstające z materiałów nie szkodzących naszemu ciału.