Domy z drewna

Domy z drewna

Bardzo duże zainteresowanie ostatnimi czasy przypada na budowę domów z drewna. Domy takie w zdecydowanie większym stopniu mają więcej zalet w porównaniu to domów z betonu i żelaza. Zanim dokonamy więc wyboru, jaki typ domu chcemy postawić warto zbadać tę sprawę dokładniej.

Zalety drewnianych domów

polecana budowa domu z baliDomy drewniane nie potrzebują bardzo wymagającego podłoża, żeby móc je postawić. Są one bardzo wytrzymałe i bezpieczne, dzięki zastosowaniu w nich najnowszej technologii.  Konstrukcja jest lekka i niedroga, co jest jednym z największych plusów. To, co jest dużym zaskoczeniem dla osób zdecydowanych na realizacje projektu to czas, w którym zostanie on zakończony. Szybkość budowy takie domu jest porażająca, gdyż od zera dom stawia się w zaledwie kilka miesięcy co zdecydowanie ułatwia sprawę niż tradycyjne domy z cegieł. Dla nowych osób chcących postawić swój pierwszy dom jest to idealna sprawa. Jest to obecnie najlepiej polecana budowa domu z bali, dla osób które chcą w szybki i nie drogi sposób szybko zamieszkać we własnym domku. Z racji tego, że drewno jest dobrym termoizolatorem, oszczędzimy też na ogrzewaniu. Mitem jest też łatwopalność drewnianych domów. Bale są o wiele tańsze niż cała forma zrobienia betonu zalania i czekania aż wszystko ze sobą się zwiążę. Tradycyjne budowy często są przerywane na czas zimowy co opóźnia wybudowanie jakiegokolwiek budynku.

Moda na takie budownictwo wywodzi się z dalekiej Kanady gdzie z kolei rzadko można spotkać budownictwo oparte na betonie i żelazie. Oprócz lekkiej konstrukcji i krótkiego czasu budowy, mają też wiele innych zalet. Taki dom stanowi bardzo dobrą alternatywne i rozwiewa stare mity, że domy z drewna sa słabe i nie efektywne. Wszystko się rozwija i zarówno technologia budownictwa bardzo się rozrasta z roku na rok