Drzwi zewnętrzne – jakie wybrać?

Drzwi zewnętrzne – jakie wybrać?

Zakup drzwi zewnętrznych nie jest zadaniem łatwym. W ofercie sklepów budowlanych zazwyczaj znajdujemy bardzo dużo różnych modeli, przez co wybór staje się trudniejszy. Jeśli nie wiemy od czego zacząć to warto jest zapoznać się z kilkoma wskazówkami na temat tego na co należy zwracać szczególną uwagę.

Drzwi zewnętrzne w różnym stylu

nowoczesne drzwi zewnętrzne produkowane w Bielsku BiałejPrzede wszystkim musimy wybrać materiał z jakiego drzwi będą wykonane. Najczęściej do domów stosuje się drzwi drewniane, a do magazynów, hal, czy składzików sprawdzą się drzwi metalowe. Skupmy się jednak na drzwiach domowych. Rodzajów drewna jest wiele, a każde z nich może mieć inny kolor. Najczęściej wybiera się dosyć ciemne drzwi, które odznaczają się na tle jasnego tynku domu. Taki kontrast wygląda jednak bardzo dobrze. Dobrze jest wybrać twarde rodzaje drewna, takie jak dąb, dzięki czemu mamy pewność, ze nasze nowoczesne drzwi zewnętrzne produkowane w Bielsku Białej będą mocne i trwałe. Liczy się także odpowiedni wymiar. Zazwyczaj otwory drzwiowe są standardowej wielkości, jednak czasem nasze wejście jest szersze lub węższe. Zawsze wtedy warto pamiętać, że istnieje możliwość zamówienia drzwi na wymiar. Poza materiałem warto sprawdzić także zamki. Coraz częściej stosuje się nie tylko standardowy zamek na klucz, ale także zamknięcia na łańcuch czy zamki zwierzchnie. Sprawdzają się także zamki antywłamaniowe, bo wiadomo, ze bezpieczeństwo jest sprawą kluczową. Takie drzwi są nieco droższe niż zwykłe, ale przecież na takich kwestiach nie można oszczędzać. Można wybrać też różne rodzaje wykończeń drzwi. Są one jednolitą płytą czy też mają okienka (przeźroczyste, szroniowe, z wzorami).

Podsumowując, jeśli chodzi o wybór drzwi to liczy się przede wszystkim wybór materiału z jakiego są wykonane, wybór zamka, jak również estetyka i wykończenie drzwiowe.