Dziecięcy modlitewnik pomaga najmłodszym

Dziecięcy modlitewnik pomaga najmłodszym

 

W dzisiejszych czasach duża część z nas narzeka na swoisty kryzys światopoglądowy. Wydaje nam się, że wszystko jest względne, więc ciężko nam zaufać i uwierzyć w  cokolwiek. Przez to też czujemy się zagubieni i niepewni, doświadczamy załamań nerwowych, nie wiemy, gdzie szukać pomocy. W takich chwilach warto zwrócić się znowu w stronę religii.

Modlitewnik na drodze ku wierze

modlitewnik dla dzieciNasi rodzice i dziadkowie, wychowani w duchu religijnym, stosunkowo rzadko doświadczali zwątpienia i załamania. Oparcia szukali przede wszystkim w Bogu i Kościele. Wierzące i praktykujące osoby pragną wychować swoje dzieci w duchu pobożności. Może w tym pomóc wyjątkowy modlitewnik dla dzieci, który zakupimy w katolickich księgarniach lub w sklepach z dewocjonaliami. Dziecięce modlitewniki zawierają rozpisany cały przebieg mszy, dzięki czemu nasza pociecha może już od najmłodszych lat uczestniczyć we wspólnej modlitwie. Poza tym znajdziemy tam rozpisany pacierz, główne prawdy wiary, uczynki miłosierdzia, teksty litanii i pieśni kościelnych. Modlitewnik może towarzyszyć naszym dzieciom w ich wzrastaniu w wierze. Z pewnością warto ofiarować go dziecku z okazji chrztu świętego czy pierwszej komunii świętej. To nie tylko wspaniała pamiątka, ale przede wszystkim praktyczny przewodnik na drodze wiary. Dodatkową zaletą takich modlitewników jest fakt, iż zazwyczaj są one drukowane dużymi literami, zawierają też kolorowe obrazki.

Jeśli pragniemy wychować nasze dzieci w wierze, przede wszystkim powinniśmy im dawać dobry przykład. Jeśli maluch widzi rodzica klękającego do modlitwy, będzie go naśladować. W dziecięcych prośbach kierowanych do Boga może pomóc modlitewnik z obrazkami. Dzięki niemu dziecko opanuje podstawowe modlitwy codzienne, nauczy się przebiegu Mszy świętej i tekstów pieśni.