Fachowa pomoc drogowa w Aleksandrowie

Fachowa pomoc drogowa w Aleksandrowie

Od wielu lat na terenie Aleksandrowa Łódzkiego prowadzi się pomoc drogową. Firma w tym mieście działa od kilkunastu lat na lokalnym rynku i dzięki swojemu doświadczeniu zapewnia staranną realizację wszystkich usług pomocy drogowej i holowania.

Na czym polega pomoc drogowa?

pomoc drogowa aleksandrów łódzkiGłównym obszarem działania pomocy drogowej są autostrady oraz drogi ekspresowe. Z pewnością pomoc drogowa aleksandrów łódzki proponuje swoim klientom najwyższą jakość usług. Po wykonaniu zgłoszenia laweta pojawia się bardzo szybko, firma posiada w ofercie również autolawetę, która może przewieźć do sześciu pasażerów. W tym mieście można znaleźć najwyższej jakości usługi związane z pomocą drogową. Kierowcy autoholowników docierają na miejsce w krótkim czasie i udzielają potrzebnej pomocy. Zapewniane są naprawy warsztatowe, holowanie pojazdów, naprawę usterek, dowóz paliwa, awaryjne uruchamianie samochodów na trasie, itp. Holowanie lawety zawsze odbywa się szybko i sprawnie. A jakie wymagania musi spełniać pomoc drogowa? Co musi znajdować się na wyposażeniu tego typu usług, aby można było uznać je za fachowe? Najważniejszym elementem wyposażenia pojazdu pomocy drogowej jest migająca sygnalizacja świetlna koloru żółtego, widoczna z odległości minimum 150 metrów z każdej strony pojazdu. Sam pojazd powinien być koloru żółtego lub białego. W przypadku białego koloru ustawodawca wymaga namalowania lub naklejenia żółtego pasa.

Kolejnym nałożonym przez ustawodawcę obowiązkiem, jaki musi spełniać pojazd, są warunki techniczne wyposażenia nadwozia. Chodzi o tak zwany hol giętki, który służy do holowania motocykli oraz hol sztywny do holowania samochodów. Ponadto na wyposażeniu powinien się znajdować dodatkowy sygnał świetlny, który będzie można umieścić na holowanym pojeździe.