Formy wtryskowe – Produkowałem, projektowałem, a teraz regeneruję

Formy wtryskowe – Produkowałem, projektowałem, a teraz regeneruję

 

Gdy trzydzieści lat temu zacząłem pracować w fabryce, byłem biednym studentem, idealistą, który sądził, że zwojuje świat. Okazało się, po jakimś czasie, że mój mózg jest mniej humanistyczny niż mi się wydawało, a idzie bardziej w tę stronę ścisłą. Z produkcji przeszedłem na projektowanie form wtryskowych.

Uroki pracy przy regeneracji form wtryskowych

wtryskiwanie tworzyw sztucznychPolubiłem to co robiłem i poszedłem na kursy doszkalające. Formy wtryskowe robiły się coraz bardziej popularne, a firm, które je projektowały, tworzyły, a potem regenerowały było coraz więcej. Następowała coraz większa automatyzacja i brakowało ludzi do obsługi maszyn cnc. Po paru latach pracy przy formach okazało się, że wiem więcej niż inni. Przeniesiono mnie na stanowisko regeneracji form. Jeśli chodzi o regenerację formy, to potrzeba wykwalifikowanego sprzętu i osoby, by przeprowadzić ten proces. Mnie, skoro byłem już na produkcji, byłem też przy projektach regeneracja form wtryskowych, szła najsprawniej. Klienci zawsze zadowoleni, bo z nimi zaczynałem rozmowę. Zawsze zasięgnąłem od nich informacji. Często, gdy klient chciał część wymieniać, mówiłem, że nie przywróci się prawidłowego działania formy bez obróbki. Regeneracja to nie naprawa, ale też nie zwykła wymiana części. W formach wtryskowych części są robione do formy, nie są standardowe, nie znajdziemy ich na półkach sklepowych. Dlatego też, uważam swoją pracę za wyjątkową. Klienta, który formę ma i serwis, który mu tę formę zregeneruje czy naprawi. A form jest tyle, że moja praca nigdy nie przestanie być ciekawa; dla spawacza, ślusarza czy dla mnie.

Jestem naprawdę zadowolony z tego co robię i cieszę się, że w pewnym momencie swojego życia zmieniłem tor. Teraz czuję się spełniony. Może dlatego, że był to wybór w pełni świadomy, dorosły i samodzielny? Najważniejsze, że słuszny.

Sprawdź www.mirpol.pl ofertę