Gdzie można układać kostkę brukową?

Gdzie można układać kostkę brukową?

Kostka brukowa ma niemalże same zalety. Jest bardzo solidna i trwała, dobrze się prezentuje i nie jest wcale taka ciężka. Dodatkowo wielość jej rodzajów sprawia, że każdy może wybrać odpowiedni model dla siebie. Są kostki szare, antracytowe, czerwone, czy niebieskie, w różnych kształtach i wykonane z różnych tworzyw. Gdzie je zastosować?

Kostka granitowa w ogrodzie

układanie kostki granitowej pod altanęPrzede wszystkim sprawdza się ona w ogródkach przydomowych. Wykonuje się z niej ścieżki, podjazdy do garażu, popularne jest także układanie kostki granitowej pod altanę czy na tarasie. Kostka znosi duże obciążenia w związku z tym nie będzie pękać np. kiedy najedzie na nią samochód. Także intensywne użytkowanie kostki nie wpłynie znacząco na jej wygląd. Kostka wyłożona na tarasie, czy altanie sprawi, że te konstrukcje będą bardzo solidne. Mocne podłoże to podstawa. Kostka brukowa sprawdzi się także przy robieniu miejsc na ognisko, czy stanowisk na grilla, ponieważ kostka jest niepalna. Jeśli ktoś nie chce stawiać na działce garażu a jedynie wiatę jako zadaszenie to kostka świetnie się sprawdzi jako podłoże pod nią. To jednak nie koniec zastosowań kostki brukowej, bo nie tylko koło domu się sprawdzi. Z kostki wykonuje się przede wszystkim chodniki przy ulicach, a także w parkach. To materiał niedrogi, więc miasto nie przepłaci za wykonanie takiej inwestycji. Dodatkowo kostka sprawdzi się wokół fontanny, placu zabaw, czy siłowniach plenerowych. Zawsze można ją dociąc i dopasować do wytyczonego planu.

Z pewnością kostka brukowa to materiał uniwersalny. Można z niej budować podłoża pod samochody, altanki, place zabaw, a także tworzyć chodniki. Dzięki temu producenci tworzą coraz to nowsze modele kostek w różnych kształtach i kolorach, co na pewno ułatwia inwestorom wybór tej najlepszej.