Generalne porządki a wycena mieszkania

Generalne porządki a wycena mieszkania

Któż z nas lubi generalne porządki? To całe sprzątanie, odkurzanie, mycie i zaglądanie w każdy kąt. Czasem jednak musimy pokonać wewnętrznego lenia i zmarnować ten pięknie zapowiadający się weekend na pucowanie wszystkich zakamarków i znienawidzone mycie okien.

Wycena mieszkania zaskoczyła panią domu

wycena mieszkaniaJest szansa, że po lekturze dzisiejszego wpisu zmienicie podejście do prac domowych. Ciekawe informacje dotarły do nas ze słonecznej Italii. Mieszkanka jednej z toskańskich wiosek dokonała zaskakującego odkrycia. Podczas gruntownych porządków włoska gospodyni zauważyła, że jedna ze ścian w jej ponad stuletnim domu zaczyna przybierać nietypowe barwy. Spod warstwy starej jasnobeżowej farby na świat zaczęły wyglądać fragmenty przypominające nieco postacie ludzkie. Kobieta początkowo była przerażona, podejrzewała bowiem, że jej dom jest nawiedzony, jednak postanowiła to sprawdzić. Ostrożnie zdrapała farbę, a jej oczom ukazał się niezwykły widok. Na ścianie pokoju widniało pokaźne malowidło, przedstawiające najprawdopodobniej scenę biblijną. Włoszka zainteresowała odkryciem kustosza lokalnego muzeum, który zlecił wykonanie ekspertyzy. Okazało się, że fresk jest autorstwa jednego z najsławniejszych malarzy włoskich początku ubiegłego wieku. Kobieta nie wie, skąd wzięło się malowidło w jej pokoju, ponieważ mieszka tam od niedawna i nie ma żadnych informacji o poprzednich właścicielach. Autentyczność dzieła potwierdził niezależny rzeczoznawca majątkowy, a zlecona dodatkowo rekomendowana wycena mieszkania na terenie Warszawy ucieszyła zaskoczoną panią domu, która do tej pory wiodła bardzo skromne życie. Wycena domu upewniła Włoszkę, że ma na własność prawdziwy skarb. Nie wiadomo, czy pokój będzie udostępniany dla turystów, na razie trwają prace specjalistów od renowacji dzieł sztuki.

Takie odkrycia nie są zarezerwowane tylko dla Włoch – nawet Warszawa może skrywać różne tajemnice. A kiedy znajdziemy już Kossaka na ścianie w salonie, nawet wycena mieszkania nie będzie konieczna – poczujemy się, jakbyśmy wygrali los na loterii. Zatem do sprzątania, rodacy!

Dodaj komentarz