Jak demontuje się eternit?

Jak demontuje się eternit?

 

Do roku dwa tysiące trzydziestego na wszystkich budynkach, na których jest eternit trzeba zmienić poszycie dachowe. Dla osób, które się na to zdecydują czeka dotacja, dzięki której będą mogli zamówić fachowców. Eternit powinien być zdejmowany z dachu w sposób bezpieczny dla mieszkańców, a także dla ludzi, którzy to robią. Demontaż takiej substancji należy pozostawić wyspecjalizowanym firmom.

Demontaż eternitu w bezpieczny sposób

bezpieczny demontaż eternituEternit jest już od dawna zakazany w Polsce, jeśli chodzi o jego produkcję. Bezpieczny demontaż eternitu powinniśmy zostawić fachowcom ,którzy mają kombinezony do tego. Jest kilka wskazówek dotyczących takich prac. Eternit przede wszystkim powinien być mokry, aby nie pylił za bardzo. Poza tym eternit zrywany jest niewielkimi kawałkami, a nastąpienie pakowany do szczelnych worków. Worki są cały czas wywożone z miejsca budowy, aby nie nagromadziło się ich zbyt dużo. Demontaż eternitu wiąże się również z tym, że trzeba zabezpieczyć strych budynku ub górne piętro za pomocą folii. Po demontażu bada się, czy w powietrzu nie unoszą się drobinki azbestu, który jest niezdrowy dla człowieka oraz zwierząt. Po demontażu wszystkie worki z eternitem powinny zostać wywiezione w miejsca, w których składuje się je, aż do całkowitego ich unieszkodliwienia. Demontaż eternitu to zadanie, które powinno przebiegać bardzo szybko, aby uniknąć zbędnego zanieczyszczania środowiska.

Demontując eternit z dachu robimy dużo dobrego dla naszego zdrowia. Urzędy gminy oraz miasta mają specjalne środki na pokrycie prac polegających na demontażu tego materiału. Pamiętajmy o tym, aby wziąć pokwitowanie oraz oświadczenie, że nasz eternit został zdjęty przez fachowców i trafi w odpowiednie miejsce. Dzięki temu uzyskamy zwrot kosztów prac.