Jak duże szambo wybrać?

Jak duże szambo wybrać?

Pojemność szamba, którą wybierzemy powinna być przede wszystkim dostosowana do ilości osób zamieszkujących dany dom. Powinniśmy w przybliżeniu zorientować się, ile mniej więcej będziemy produkować ścieków w okresie jednego miesiąca i w ten sposób dopasować odpowiedniej wielkości szambo, które pomieści wszystkie nieczystości produkowane w ciągu 30 dni.

Ile musimy zapłacić za szambo betonowe?

szambo betonowe małopolskaZbiorniki betonowe na szambo są znacznie tańsze od tych wykonanych z tworzywa sztucznego. Jednokomorowy zbiornik na szambo betonowe kosztuje około 2000 zł, a jeżeli chcemy kupić szambo dwukomorowe, to zazwyczaj cena będzie o 200 zł większa. Jeżeli zakupimy o tej samej pojemności zbiorniki na szambo wykonane z tworzywa sztucznego, to będziemy musieli zapłacić co najmniej 5000 zł za jeden zbiornik i wszystko zależy również od tego, jaki rodzaj materiału oraz technologia zostały użyte do produkcji takiego zbiornika na szambo. Zawsze musimy zachować określone w przepisach minimalne odległości od budynku, gdy instalujemy szambo betonowe Małopolska to województwo, gdzie musimy zachować odległość 15 m od ciągów komunikacyjnych oraz od granicy z innymi działkami. Musimy również pamiętać o tym, że szambo betonowe powinno znajdować się w odległości co najmniej 5 metrów od budynku naszego domu oraz o 2 m od granicy z drogą lub trasę dla pieszego. Najlepiej jest usytuować zbiornik na szambo z dala od ciągów komunikacyjnych, ale pamiętając o tym, aby wóz asenizacyjny mógł łatwo tam dojechać.

Przy budowie małego szamba betonowego nie musimy uzyskiwać żadnych pozwoleń od urzędu miasta i pozwolenie musimy zdobyć tylko wtedy kiedy chcemy zbudować przydomową oczyszczalnię ścieków. Warto również dopasować wielkość szamba betonowego do wielkości wozów asenizacyjnych, które wywożą nieczystości w okolicy.