Jak stosować kubeczek menstruacyjny?

Jak stosować kubeczek menstruacyjny?

Menstruacja kojarzy nam się najpewniej z podpaskami i tamponami. Jednak wcale nie musi tak być, ponieważ na rynku pojawił się nowy, ekologiczny i hipoalergiczny produkt, który jest dla nich alternatywą. Tym produktem jest kubeczek menstruacyjny.

Z czego wykonany jest kubeczek menstruacyjny?

kubeczki menstruacyjnePodpaski są mało higieniczne, a przy obfitej menstruacji – często przeciekają, gdyż wcale nie są tak chłonne, jak przedstawia się to w reklamach. Natomiast tampony nie mogą być stosowane przez wszystkie kobiety, gdyż u wielu z nich powodują dyskomfort, podrażnienie oraz nadżerkę. Natomiast kubeczki menstruacyjne mogą być stosowane przez każdą kobietę, gdyż są wygodne w aplikacji oraz hipoalergiczne, przez co nie powodują podrażnień, ani nie dają innych niepożądanych efektów. Są wykonane z lateksu lub silikonu. W przeciwieństwie do tamponów oraz podpasek, nie wchłaniają płynu, lecz go magazynują. Kubeczek menstruacyjny jest na tyle pojemny, że można by go nie opróżniać go przez cały dzień, jednak ze względów higienicznych, należy to robić przy każdej wizycie w toalecie. Czemu kubeczki menstruacyjne są ekologiczne? Ponieważ są wielokrotnego użytku i po każdym użyciu nie musimy ich wyrzucać – w przeciwieństwie do podpasek i tamponów. To z kolei nie tworzy też kłopotliwych sytuacji ze zużytymi środkami higienicznymi w koszu na śmieci, z którego korzystają inni domownicy. Kubeczki są sprzedawane w kompletach po kilka sztuk, a jeden wystarcza na jedna do dwóch menstruacji. Ich niska cena również przemawia za ich zakupem.

Kubeczek menstruacyjny to alternatywa dla typowych środków higienicznych. Na naszym rynku są od dosyć dawna, jednak nie są reklamowane w środkach masowego przekazu, co powoduje, że często nie jesteśmy świadomi istnienia tego produktu.