Jak uniknąć odleżyn u osób chorych?

Jak uniknąć odleżyn u osób chorych?

 

Jednym z problemów dla osób leżących są pojawiające się na ich ciele odleżyny. Powstają one wskutek długotrwałego przebywania w jednej pozycji. Współczesna medycyna dzięki specjalistycznym badaniom potrafi zapobiec ich powstawaniu poprzez zastosowanie specjalnych elementów takich jak odpowiednie poduszki.

Komfort dla chorego – zakup odpowiednich poduszek

poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowaJeżeli chcemy aby osoba leżąca którą się opiekujemy mogła poczuć jak największy komfort w czasie leżenia, warto pomyśleć o zakupie specjalnej poduszki, dzięki której na jej ciele nie będą powstawały bolesne odleżyny. Poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowa wykonana jest ze specjalnych materiałów, dzięki którym ciało osoby chorej ułożone jest we właściwej pozycji, tak aby uniknąć powstawania odleżyn. Dodatkową cechą takiego elementu jest to, iż posiada ona specjalną regulację, dzięki której możemy wpływać na to w jakiej pozycji znajduje się osoba chora oraz kontrolować ją. Aby kupić taką poduszkę, powinniśmy udać się do specjalnego sklepu medycznego, gdzie znajdziemy ich szeroki wybór, pozwalający na odpowiednie dopasowanie względem wieku, wzrostu a także wagi danej osoby. Jest to bardzo istotne, gdyż niewłaściwie dopasowana poduszka zamiast ulgi przysporzy jeszcze większego cierpienia, gdyż ciało takiej osoby będzie znajdowało się w niewłaściwej pozycji. Taki sprzęt objęty jest zazwyczaj kilkuletnim okresem gwarancyjnym, dzięki czemu w razie jakiejkolwiek usterki będziemy mogli oddać taką poduszkę do serwisu, gdzie zostanie ona naprawiona bądź też wymieniona na nową.

Jak widać, wybór poduszki dla osoby leżącej powinien uwzględniać wiele czynników, dzięki którym będzie ona odpowiednio dopasowana i przyniesie choremu ulgę. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku osób całkowicie leżących, jak i tych które od czasu do czasu wstają z łóżka.