Jakie jest przeznaczenie specjalistycznej spycharki?

Jakie jest przeznaczenie specjalistycznej spycharki?

Niejednokrotnie przechodząc obok wielkich placów budowy, napotkamy na wiele technicznie wyspecjalizowanych pojazdów, przeznaczonych do różnego rodzaju prac. Jednymi z takich maszyn, bez wątpienia są spycharki. Wybór tej właściwej wcale nie jest oczywisty.

Charakterystyka spycharek budowlanych

spycharki CASEPojazdy z branży budowlanej, muszą być: wytrzymałe, maksymalnie mobilne, proste w obsłudze, wyposażone w mocny silnik, bezawaryjne, no i co bardzo ważne – możliwie tanie. Spycharki, jak każdy ciężki pojazd specjalnego przeznaczenia, do tanich sprzętów nie należą. Jednak na rynku mamy do wyboru nie tylko nowe, ale też używane sprzęty. Polecane przez większość branży spycharki CASE należą do czołówki pojazdów, które zakupują firmy budowlane, remontowe itp. Bez tego rodzaju sprzętu, żaden plac budowy, obejść się nie może. Służą, jak sama nazwa wskazuje, do spychania, najczęściej zwałów gruzu, materiałów wielkogabarytowych. Umieszczona z przodu pojazdu, powierzchnia spychająca ma regulowaną wysokość więc spycharki CASE, nadają się do pracy w miejscach, gdzie spychanie niekoniecznie musi odbywać się na jednym poziomie. Mocne silniki, w jakie są wyposażone spycharki CASE, pozwalają na przemieszczanie wyjątkowo ciężkich przedmiotów i różnego rodzaju hałd. Praca na budowie bez użycia spycharki wydłuża czas budowy, gdyż to, co zajmuje maszynie kilka godzin, pracy ludzkich rąk mogłoby zająć długie dnie. Gąsienicowy napęd, pozwala im na operowanie w każdych, nawet najcięższych warunkach.

Ceny spycharek są naprawdę wysokie, jednak jest to absolutny standard w tej kategorii pojazdów technicznych. Kiedy nie stać naszej firmy na kupienie własnej, dobrą opcją staje się wynajęcie jej od którejś z firm, świadczących usługi wypożyczania pojazdów specjalnego przeznaczenia.