Każdy z nas może władać angielskim!

Każdy z nas może władać angielskim!

Każdy z nas ma swoje strony. Ja na przykład nigdy nie byłam zbytnio uzdolniona jeśli chodzi o naukę języków obcych, które od zawsze sprawiały mi wiele trudności. Moi rodzice jednak uparli się, abym mówiła płynnie po angielsku i postanowili zapisać mnie na dodatkowe lekcje z tego języka. 

Jak nauczyłam się angielskiego?

angielski bydgoszczZ początku niechętnie przystałam na ich propozycję. Co prawda wiedziałam, że wkrótce czeka nas przeprowadzka do Australii, gdzie nie dość, że mówi się w języku angielskim, to jeszcze jest on trudny do zrozumienia ze względu na specyficzny akcent. Tym bardziej wiedziałam, że muszę się jak najlepiej przyłożyć do nauki tego języka, jednak nie wierzyłam, że jakakolwiek szkoła nauczy mnie angielskiego. Dotychczas słówka wylatywały z mojej pamięci po dwóch dniach, nie wspominając już o gramatyce i całej reszcie. Zgodziłam się mimo wszystko, wiedząc, jak bardzo rodzicom na tym zależy i udałam się na angielski Bydgoszcz ma wiele szkół w których możemy nauczyć się języków obcych, a ta do której miałam zacząć uczęszczać ponoć była najlepsza ze wszystkich. Dziś mogę z czystym sumieniem potwierdzić te słowa. Nauczyciele mieli naprawdę genialne podejście do uczniów, zarówno cierpliwe, jak i wymagające. Potrafili zmotywować do dalszej nauki i przede wszystkim potrafili nauczyć oraz pokazać, że język angielki jest naprawdę bardzo łatwy! Nie wiem jakim cudem… czy to przez podejście nauczyciela, czy odmienny sposób nauczania, ale moja bariera w głowie po prostu się przerwała, a język zaczął sam wchodzić do umysłu. Zaczęłam go w zasadzie chłonąć jak gąbką, a dzięki pomocy rodziców, jaką okazało się mówienie do mnie w domu po angielsku, tym lepiej zaczęłam z dnia na dzień przyswajać i rozumieć ten język.

Byłam z siebie niesamowicie dumna i cieszyłam się, że wreszcie coś ruszyło w tej materii. Po przeprowadzce z początku wciąż miałam problemy ze zrozumieniem nowych kolegów i koleżanek, jednakże dzięki lekcjom angielskiego w Bydgoszczy był to raczej mały problem, który po kilku tygodniach całkowicie ustąpił!