Klatka jako schronienie

Klatka jako schronienie

Większość właścicieli psów spotkało się ze zniszczeniami, które zwierzak zrobił pod ich nieobecność. W poszukiwaniu rozwiązania zasięgamy porady u specjalistów i innych miłośników. Przede wszystkim nasza rola, jako opiekuna, polega na zapewnieniu szczęśliwego życia psa i zapewnienia mu odpowiedniego miejsca do odpoczynku.

Kennel jako schronienie dla psa

klatka dla psaKlatka kennelowa jest azylem i schronieniem dla psa. Jest bezpiecznym i wygodnym miejscem jego odpoczynku. To miejsce relaksu, gdzie nikt inny nie ma tam wstępu. Prawidłowo wprowadzona klatka dla psa może ułatwić nam codzienne życie. Ma racje bytu nie tylko w warunkach domowych, ale również w transporcie. Należy pokazać psu, że przebywanie w takiej klatce oznacza dla niego wyłącznie relaks. Jest to miejsce, w którym pies może się wyciszyć. Wiele psów intuicyjnie wybiera do spania ograniczoną przestrzeń. Czy nie zastanawiałeś się nigdy, dlaczego pies śpi pod stołem lub w kącie pokoju? Wprowadzając klatkę w życie zwierzęcia musimy pamiętać, że jest to długi i pracochłonny proces. Nie możemy od razu go tam zamykać. To my jako właściciele mamy pokazać mu, że będzie to tylko miejsce jego wypoczynku. Róbmy to stopniowo tak, aby miał pozytywne skojarzenia z tym miejscem. Przedmiot ten powinien mieć taką wielkość, żeby pies mógł się spokojnie w nim położyć, wstać czy też obrócić wokół własnej osi. Jeżeli pies zacznie przebywać w niej chętnie, to w końcu potraktuje ją jako własne małe mieszkanie.

Stosowanie klatki często spotyka się z negatywnym odbiorem. Jednak warto spojrzeć na niego przychylnym okiem, ponieważ ma więcej zalet niż wad. Nasi czworonożni przyjaciele lubią jasne schematy. Pragną wiedzieć, że mają takie miejsce w domu, które jest dla nich bezpieczne, gdzie mogą odpocząć i nikt nie będzie im w tym przeszkadzał. Klatka nie jest dla psa karą ani więzieniem.