Konserwacha hds i wywóz maszyn z placu budowy

Konserwacha hds i wywóz maszyn z placu budowy

Prowadzę niewielką firmę budowlaną. Zwykle bierzemy jakieś małe zlecenia typu budowa domku jednorodzinnego, czasem jakiś większy projekt jak budynek wielorodzinny zwany powszechnie blokiem.

Konserwacja hds i pech na budowie

konserwacja hdsNie jest to łatwa praca, obecnie ciężko o dobrych pracowników, którzy by rzetelnie pracowali, sprzęt budowlany nie jest tani, a do tego sporo formalności, a ostatnio miałem jeszcze problem z posprzątaniem placu. Od dłuższego czasu pracuje z jedną firmą oferującą transport hds jednak tym razem ich maszyna przechodziła serwis hds i nie mogli mi pomóc, a ja miałem do przewozu kontener budowlany i kilka maszyn. Bardzo mnie cieszy, że firma z którą nawiązałem stałą współprace dba o to, aby konserwacja hds była wykonywana regularnie, przekłada się to w końcu na bezpieczeństwo korzystania z maszyny, ale dlaczego akurat kiedy ja na gwałt ich potrzebuje? Musiałem zatem szukać innego hds’u. Zdecydowałem się na firmę poleconą mi przez mojego stałego usługodawcę. Niestety i tu nie miałem szczęścia. Gdy próbowali załadować kontener, jakaś linka czy coś w ramieniu żurawia pękło. Kolejna naprawa hds i kolejna firma, która nie mogła mi pomóc. Co jest czy to mój pech, czy konserwacja hds jest tak kiepsko wykonywana, pomyślałem.

W ten sposób zadzwoniłem po trzecią firmę, która jako jedyna podołała wyzwaniu bez żadnego serwisu i naprawy. W końcu uprzątnęliśmy plac budowy i zakończyliśmy pracę budowlane, a ja mogłem w końcu wrócić do domu, do mojej rodziny.

Dodaj komentarz