Kosmetologia czy chirurg?

Czym zajmuje się kosmetyczka raczej każdy wie – jest to zawód kojarzony głownie z pielęgnacją twarzy i ciała oraz drobnymi zabiegami mającymi za zadanie poprawić nasz wygląd. Zazwyczaj kosmetyczka kojarzona jest także z branżą wyłącznie dla kobiet, choć w dzisiejszych czasach do drzwi kosmetyczek pukają również panowie, którzy silnie dbają o siebie i chcą cieszyć się zadbanym ciałem.

Kosmetologia jest bezinwazyjna

KosmetologiaCzy jednak kosmetyczka a kosmetolog to jedna i ta sama osoba i tych określeń można używać zamiennie? Otóż według opinii eksperta (branża lekarsko-kosmetologiczna, Torun) okazuje się, że nie zupełnie, pomimo tego, że czasem granica pomiędzy kosmetyczką, kosmetologiem a lekarzem medycyny estetycznej bywa bardzo mało widoczna a przeciętny szary człowiek nie odróżnia tych trzech zawodów od siebie. Kosmetyczka to osoba, która pomoże nam zadbać o swoją skórę czy paznokcie oraz poprawi ich wygląd – przeważnie zgłaszamy się do niej na kolorowe hybrydowe paznokcie czy na zabiegi dotyczące pielęgnacji twarzy. Kosmetolog zazwyczaj lepiej niż kosmetyczka pomoże nam w przypadku, gdy borykamy się z różnymi schorzeniami skóry – na przykład przewlekłym trądzikiem czy innymi zmianami skóry, które wymagają specjalnego i wykwalifikowanego podejścia (i takie właśnie oferuje kosmetologia).

Gdy chcemy jednak skorzystać z zabiegu skleroterapia należy się już wybrać do lekarza medycyny estetycznej bądź chirurga. Podobnie jeśli chodzi o kwas hialuronowy – jedynie lekarze oraz pielęgniarki uprawnieni są do dokonywania iniekcji.

Więcej o medycynie estetycznej i kosmetologi można znaleźć na: http://cmeik.pl

Dodaj komentarz