Lakiery hybrydowe dla alergików

Lakiery hybrydowe nie zawsze będą odpowiednie dla każdego rodzaju skóry oraz płytki paznokcia. Zdarza się, że wiele kobiet korzystających z lakieru hybrydowego nie może stosować go zbyt często. Dzieje się tak, ponieważ lakiery te zawierają mnóstwo substancji, które mogą uczulić naszą wrażliwa płytkę, a także skórę dłoni. Specjalnie dla tych osób zostały wyprodukowane takiego rodzaju lakiery, które pozytywnie wpływają na każdego rodzaju paznokcie i nie doprowadzają do różnych alergii.

„Hybryda” dla alergików

lakier hybrydowy antyalergicznyTradycyjne lakiery hybrydowe zawierają niestety trzy substancje, które mogą nas uczulić i doprowadzić do alergii. Pierwszy z nich to Toluen, którego dodaje się do składu, by lakier bezproblemowo schodził nam z paznokcia w momencie, kiedy chcemy go usunąć acetonem. Drugim związkiem chemicznym jest Ftalan dibutylu, który jest stosowany jako plastyfikator i dzięki niemu nasza hybryda jest odporna na wszelkiego rodzaju rysy i zadrapania.  Ostatnią substancją jest Aldehyd mrówkowy, który stosowany jest, by nasze paznokcie hybrydowe utrzymywały się 3 tygodnie i idealnie współgrały z płytką paznokcia. Dla osób, które mają uczulenie na takiego rodzaju substancje chemiczne i nie mogą korzystać z tradycyjnej „hybrydy”, producenci wprowadzili specjalny lakier hybrydowy antyalergiczny. Zawiera on tzw. formułę 3- free, w której w skład nie wchodzą te substancję, które odnotowane zostały jako szkodliwe. Mimo tego, że lakiery te nie zawierają związków chemicznych, utrzymują się one na paznokciu dokładnie taki sam okres czasu jak te tradycyjne „hybrydy” oraz nie ma problemu ze zdjęciem ich z płytki. 

Lakiery hybrydowe są niesamowicie popularne i praktycznie każda kobieta chciałaby z nich korzystać. Niestety nie każda może, ze względu na delikatną płytkę paznokcia oraz wysokie predyspozycje alergiczne. Na szczęście i dla takich kobiet znalazło się idealne rozwiązanie w postaci lakierów, które nie zawierają substancji szkodliwych, a nadal spełniają oczekiwania jakie dają nam tradycyjne „hybrydy”.