Laser sposobem na pozbycie się niepożądanych włosów

Laser sposobem na pozbycie się niepożądanych włosów

 

Walka z niepożądanym owłosieniem nie jest łatwa, wymaga systematyczności, częstego wykonywania różnorodnych zabiegów w domu. Tego typu metody nie zawsze przynoszą pożądane rezultaty, a włoski odrastają szybko, często pojawia się zapalenie mieszków włosowych. W takich sytuacjach warto zdecydować się na sprawdzone metody, które dają trwałe i zadowalające efekty.

Długotrwałe efekty depilacji laserowej

laserowe usuwanie owłosienia krakówJedną z nich jest zabieg laserowej depilacji, który opiera się na zjawisku fototermolizy. Wysokiej jakości urządzenie wytwarza wiązkę światła, która przenika do skóry. Następnie jest pochłaniana przez barwnik, który znajduje się w mieszkach włosowych. Jest nią melanina. Energia wytwarzana przez laser jest bezpieczna dla człowieka, nie wywołuje niepożądanych skutków. Działa bowiem tylko powierzchniowo. Dobre urządzenia wyposażone są funkcje chłodzące, co sprawia, iż pacjenci nie odczuwają dużego dyskomfortu. Warto zdecydować się na laserowe usuwanie owłosienia Kraków oraz inne miasta w Polsce oferuje taką usługę, która sprawdza się w przypadku różnych rodzajów włosów. Metoda jest bezpieczna, czasem może pojawić się delikatne podrażnienie skóry na bardziej wrażliwych miejscach. Zabieg pozbywa się niepożądanego owłosienia z różnych części ciała, okolic bikini, pach, górnej wargi i nóg. Ważne jest, by wykonać cykl zabiegów, gdyż tylko wówczas można osiągnąć pożądane efekty.

Wynika to z faktu, że włosy znajdują się w różnej fazie wzrostu, co sprawia, iż podczas jednego zabiegu nie zostaną one usunięte wszystkie. Pacjenci, którzy zdecydują się na to rozwiązanie, powinni zrezygnować z wizyt w solarium, a także stosowania leków fotouczulających. Po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, a także pielęgnować skórę delikatnymi kosmetykami.