Ławka betonowa i nowe miejsce na spacer z psem

Ławka betonowa i nowe miejsce na spacer z psem

W naszym mieście mieszka wiele osób, które posiada czteronożnego pupila. Niestety nie mieliśmy za bardzo gdzie ich wyprowadzać, gdyż w mieście brakuje takich miejsc jak parki. Są tylko place zabaw dla dzieci, a przecież wiadomo, że tam nie będziemy wyprowadzać naszych psów.

Ławka betonowa dla każdego

ławka betonowaJednego dnia więc wpadłyśmy z koleżanką na pomysł, aby napisać petycję o budowę parku i wysłać ją do prezydenta miasta. Tak jak wymyśliłyśmy tak zrobiłyśmy, po napisaniu petycji chodziłyśmy po blokach i zbierałyśmy podpisy. Zadziwiająco wiele osób, przytaknęło nam, że to dobry pomysł. Raczej sceptycznie odnosiłyśmy się do tego pomysłu, bo kto rozważy prośbę jakiś dwóch młodych osób o budowę parku i to jeszcze dla psów? Jednak zostałyśmy mile zaskoczone, gdyż sam prezydent miasta odpisał na nasz list i już wkrótce w dzienniku regionalnym pojawiła się informacja o budowie nowego parku. Miesiąc później kładziono już pierwsze płyty chodnikowe betonowe, wyznaczające ścieżki spacerowe. Oczywiście najważniejszą część stanowiła mała architektura miejska czyli kosze na psie odchody i ogrodzony teren, gdzie można spuścić psa ze smyczy bez obaw, że wybiegnie on na ulicę. Bardzo podobało mi się, że tak zaangażowano się w sprawę psiego parku. Nawet postawiono mały plac do szkolenia i metalowe, przytwierdzone do ziemi miski z wodą. W drugiej części parku natomiast królowała mała architektura ogrodowa. Znajdowały się tam bowiem duże donice drewniane z kolorowymi kwiatami, bujawki i zjeżdżalnie dla dzieci, a także ławka betonowa parkowa dla rodziców, aby mieli oni skąd obserwować swoje bawiące się pocieszy. Ta część również była ogrodzona, a przed wejściem widniał znak „zakaz wprowadzania psów”.

W wydzielonych terenach posiana została trawa, a do nich prowadziły płyty chodnikowe. Bardzo ładnie i praktycznie zostało to wszystko urządzone. Bardzo się ciesze, że rada miasta wzięła na poważnie prośbę mieszkańców i wybudowała dla nas ten park.

Dodaj komentarz