Marmurowe podłogi

Marmurowe podłogi

Eleganckie wnętrza to cenny nabytek szczególnie dla firm. Posiadanie estetycznego biura wykonanego w wysokim standardzie może znacząco wpłynąć na naszą współpracę z klientami. Ludzie bowiem lubią czuć się luksusowo. Nasze ego jest wtedy zaspokojone. Ale też dobrze czujemy się w prostym eleganckim otoczeniu – jakby uszanowani.

Jak użyć marmuru na podłodze?

marmur na podłodzeNajważniejsze to zastanowić się, jakie biuro to to eleganckie. Co o tym świadczy i ma na to wpływ? Ważne są materiały, z jakich wykonane są poszczególne elementy pomieszczenia. Ściany wyłożone tapetą nie będą dawały odczucia luksusu, ale pomalowane jasnoszarą farbą dadzą poczucie przestrzeni. Duże znaczenie ma podłoga. Szczególnie marmur na podłodze ma wyjątkowe działanie. Ten kamień sam w sobie wygląda szlachetnie. Marmurowe płyty są zwykle duże, co także upraszcza przestrzeń. Jego odcień jest naturalny. Pamiętać jednak należy, że jest to materiał, które da nam fizyczne odczucie chłodu. W pomieszczeniach o marmurowych podłogach bywa problem z echem – szczególnie tych z wysokim stropem. Dlatego czasem marmur na podłodze nierozerwalnie wiąże się z panelami akustycznymi na suficie lub ścianach. Marmur trzeba stosować nieco ostrożnie. Dobierać go odpowiednio do całości lokalu. Źle zastosowany może robić wręcz kiepskie wrażenie. Aby wydobyć jego szlachetność, warto łączyć g oz prostym wzornictwem, jasnymi kolorami i przestrzenią. Nie przytłaczajmy go ogromnymi ciężkimi szafami, ale użyjmy na przykład w sali konferencyjnej, która z natury jest miejscem „otwartym”. 

Eleganckie wnętrza to doskonała wizytówka każdej firmy. Składają się na nie przestrzeń, jasne ściany, prostota, marmurowe lub inne kamienne podłogi. Całość tworzy poczucie luksusu i przyjemnej otwartości. Wszystkie składowe trzeba jednak dobierać z gustem i wyczuciem, aby całość nie została przytłoczona.