Masz problem ze wzrokiem odwiedź salon optyczny

Masz problem ze wzrokiem odwiedź salon optyczny

Jakiś czas temu podczas czytania książki zauważyłem, że litery w książce są jakby rozmazane, pomyślałem, że jestem zwyczajnie zmęczony, więc położyłem się spać i postanowiłem sprawdzić rano czy będzie lepiej. Musiałem jednak iść do salonu optycznego.

Szukałem dobrego salonu optycznego.

okularyJak postanowiłem tak też zrobiłem. Wstałem rano, chwilę dałem rozgrzać się całemu organizmowi i postanowiłem sprawdzić jak będą wyglądały litery. Wziąłem książkę a tam tak samo, litery ciągle rozmazane. Stwierdziłem, że muszę pójść na badanie wzroku. U nas w mieście okulista, to był tylko okulista dziecięcy, więc stwierdziłem, że pojadę tam, gdzie optyk jest naprawdę dobry, a taki optyk był w Bydgoszczy. Zadzwoniłem i umówiłem się z nim na konkretny dzień i godzinę. U nas musiałbym czekać po prostu w kolejce, jednak w mieście działa to inaczej, moim zdaniem lepiej. Gdy nadszedł dzień wizyty wsiadłem w swój samochód i pojechał do Bydgoszczy. Salon optyczny Bydgoszcz, do którego przyjechałem okazał się bardzo wielkim budynkiem. W środku wszystko było nowoczesne – to nie wyglądało jak choćby większość państwowych przychodni lub szpitali. Zadbane, czyste, pachnące nowością wnętrze. Bardzo mi się spodobało to. Po chwili czekania wszedłem do lekarza. Lekarz najpierw musiał przeprowadzić badanie wzroku, żeby określić jak poważna jest wada mojego wzroku. Oczywiście standardem jest zakrycie oka i patrzenie na tablice z literami, cyframi itp. Z tego badania okazało się, że moje lewe oko nie pracuje tak, jak powinno. Do tej pory nie miałem problemu z oczami, więc się zaskoczyłem. Później optyk przeprowadził jeszcze jakieś badanie i po chwili zaproponował mi soczewki, ponieważ jestem młody, a większość ludzi w moim wieku po prostu preferuje soczewki. Ja jednak wolałem nosić okulary, jeśli już miałem coś nosić.

Nie wyobrażałem sobie, że mam wkładać sobie coś do oka. Nie można jednak olać sprawy, dlatego wybrałem okulary. Pani w salonie optycznym mi pomogła wybrać oprawki, a teraz jestem zadowolony.

Artykuł napisany przy współpracy:

http://salonvision.pl

 

Dodaj komentarz