Miejsca zamieszkania o wysokim stopniu zagrożenia

Miejsca zamieszkania o wysokim stopniu zagrożenia

Na świecie jest wiele miejsc, w których ludzie po prostu nie powinni mieszkać. Są to miejsca, o podwyższonym stopniu ryzyka. Możemy mówić tak o działkach blisko morza, oceanu czy nawet zwykłej rzeki. Sama latami widziałam jak moi znajomi i przyjaciele, walczyli z złowieszczą Wartą, która zalewała ich domy.

Domy drewniane stają się popularne

domy drewniane pod kluczDziś te miejsca zostały przez nich opuszczone, a gmina wykupiła zagrożone działki. Domy na nich po prostu już nie nadawały się do użytku, ponieważ tereny były podmokłe, ściany nie wytrzymywały takiej wilgoci i wszystko powoli zaczynało pleśnieć. Wiele osób na świecie przeżywa co roku taki dramat. Powodzie, kataklizmy, gradobicia i huragany. Wbrew pozorom możemy to jednak choć trochę przewidzieć. Wiemy na jakich terenach dochodzi do takich sytuacji i, że lepiej nie zakładać tam swojego rodzinnego gniazda. Jeśli jednak upieramy się już koniecznie by tam mieszkać, powinniśmy nasz dom zorganizować w zupełnie inny sposób niż tradycyjny. Dobrym do tego materiałem konstrukcyjnym będzie drewno. Jest ono stosunkowo tanie i szybko się z niego buduje. Dlatego w wielu rejonach Stanów Zjednoczonych możemy zobaczyć okazałe domy drewniane z bali. Tam takie domy z drewna pod klucz, są niezwykle popularne.

Łatwo je postawić od nowa, niczym praktycznie nie różnią się od murowanych. Środek dekorujemy jak nam się podoba a w przypadku huraganu, łatwiej pozbierać drewno niż gruzy. Takie domy z bali są dla wielu osób na terenach o wyższym stopniu zagrożenia wybawieniem. Jeśli mieszkamy w takim miejscu, warto o nich pomyśleć.

Dodaj komentarz