Miejsce spotkań – altana ogrodowa

Spotkania z rodziną, znajomymi przy grillu, popołudnie przy książce na świeżym powietrzu, klimatyczny wieczór z bliską osobą. Altanka ogrodowa daje możliwość spędzania czasu na różne sposoby, poza czterema ścianami domu ale nadal u siebie. Dodatkowo nadaje swoisty klimat architekturze ogrodu – swoisty przyczółek w otoczeniu zieleni.

Altanka – ozdoba ogrodu

altana z drewna do ogroduPotrzeba spędzania czasu na świeżym powietrzu doskwiera każdemu. Możliwość korzystania z niej na co dzień jest wyjątkowym atutem. Wszystkim, którzy mają ogród polecam zagospodarowanie jego części altanką. Poza spotkaniami z rodziną czy znajomymi, przy różnych okazjach, jest również azylem który daje możliwość do zrelaksowania się w kontakcie z naturą, ale przy zachowaniu wygody siedzenia lub leżenia (jak kto woli). Klimat ogrodu zależy nie tylko od roślin jakie w nim hodujemy, ale również od konstrukcji, które stawiamy na jego terenie. Najbardziej klimatyczna i wpasowująca się w każdą strukturę jest altana z drewna do ogrodu, która może być stelażem na wzór namiotu lub obudowaną konstrukcją. Dodatkowo na ściankach takiej altanki możemy puścić pędy winorośli, co doda przestrzeni ogrodu uroku. Poza towarzyskim charakterem altanka może również posłużyć za miejsce gdzie można składać drewno lub narzędzia majsterkowicza. Zagospodarowanie altany, tak naprawdę, zależy od wyobraźni właściciela. Może być ostoją spokoju dla dorosłych, jak też placem zabaw dla dzieci. Bo kto nie lubi patrzeć na ich udawanie dorosłości?

Każdy ogród ma swój charakter. Niektórzy uwielbiają minimalizm, a niektórzy przepych. W każdym jednak nie powinno zabraknąć miejsca, gdzie można ugościć przyjaciół i rodzinę, zorganizować romantyczny wieczór i przyjęcie dla dzieci. Ludzka wyobraźnia to jedyne, co ogranicza wykorzystanie altany.