Mnogość zastosowań wózków widłowych

Mnogość zastosowań wózków widłowych

Wózki widłowe to często spotykany widok, szczególnie na halach produkcyjnych, gdzie zazwyczaj występuje ich nawet kilka. Są małe, poręczne i wykonują kawał dobrej roboty. Wózek widłowy pomimo nazwy posiada wiele zastosowań, jednak większość z nich ujawnia się dopiero po zastosowaniu do niego odpowiedniego osprzętu.

Dodatkowe wyposażenie wózków widłowych

osprzęt do wózków widłowychWózek widłowy pomimo tego, że kojarzy się z pojazdem do rozładunku palet, tak naprawdę posiada jeszcze inne możliwości. Wystarczy tylko rozbudować, lub zamienić standardowe widły na jakiś inny sprzęt pasujący do danego rodzaju wózka. Tak naprawdę osprzęt do wózków widłowych to nieograniczone możliwości dla tego pojazdu. Wystarczy tylko na przykład do wideł doczepić łyżkę, podobną jak do tej w ładowarce i w ten sposób zamienia się ją w pojazd do przewozu materiałów sypkich takich jak żwir lub piasek. Nie jest to co prawda pełnoprawna ładowarka, ale posiada wiele cech tego urządzenia, które często wystarczają w określonych sytuacjach. Zbiór osprzętu dla wózków widłowych jest oczywiście dużo bardziej rozbudowany. Można dokupić na przykład do wózka rozmaite chwytaki, które ułatwiają transport i załadunek nietypowych materiałów, które nie znajdują się na paletach. W ten oto sposób wózek widłowy nie jest z paletami zintegrowany i nie musi zawsze występować w parze z nimi. Przełamujemy w ten sposób wiele ograniczeń tego sprzętu i możemy tanim kosztem rozbudować dostępną flotę o potrzebne elementy.

Oczywiście trzeba pamiętać, że osprzęt specjalistyczny do wózków widłowych nie zamieni go w pełnoprawny inny sprzęt, gdyż konstrukcja wózka niesie za sobą pewne ograniczenia, jednak pozwala na zwiększenie jego możliwości i potencjału. Jest to bardzo popularna forma inwestycji, zwłaszcza w mniejszych firmach, które nie stać na zakup innego sprzętu.