Montaż taśm ledowych i różne oprawy sufitowe

Montaż taśm ledowych i różne oprawy sufitowe

Od kiedy na naszym rynku pojawiły się taśmy led rgb oraz inne, są to rozwiązania coraz częściej wybierane do domów, biur, samochodów czy nawet podświetlania mebli. Diody świecą się długo przy tym nie narażają nas na duży pobór energii.

Czy warto wybrać oprawy sufitowe led?

Co prawda cześć z taśm ledowych nie daje silnego światła, ale jest to jedynie ich zaletą. Można je wtedy zastosować jako delikatnie świecącą dekorację, na przykład w sypialni. Do pokoju dziennego bardziej funkcjonalne okazują się oprawy sufitowe led, które zawierają lampa ledw sobie energooszczędne źródła światła, takie jak lampa led. W jaki sposób jednak łatwo zamontować taśmę ledową?

W profilu lub bez
Jeżeli chcemy ją umieścić w miejscu, które nie będzie widoczne, na przykład z tyłu zagłówka łóżka lub pod wanną, można to zrobić jedynie przyklejając listwę na dobrze odtłuszczoną powierzchnię. Jeżeli mamy wątpliwości, czy będzie się ona trzymać, można użyć do tego celu mocniejszej dwustronnej taśmy, które są oferowane w sklepach z materiałami służącymi do samodzielnych prac domowych. By listwa wyglądała bardziej elegancko można ja umieścić w profilu, który przykręca się do podłoża. Również nie wymaga to wiele czasu, specjalnych zdolności czy narzędzi.

Jak widać cały montaż listew w taki czy inny sposób tak naprawdę zajmie jedynie kilka czy kilkanaście minut, a efekt jaki osiągniemy będzie naprawdę imponujący, zwłaszcza kiedy za oknem zapadnie już zmrok my zechcemy stworzyć we wnętrzu niesamowity klimat i posłużyć się do tego kolorowym lub białym światłem.

Dodaj komentarz