Najlepszy trycholog w Białymstoku

Najlepszy trycholog w Białymstoku

Każdy wie kim jest internista, chirurg, pediatra czy otolaryngolog, jednak nie każdy wie od jakich schorzeń jest trycholog. Choć jest to już dość stara specjalizacja lekarska, to ciągle wiele osób nie wie czym się zawodowo zajmuje.

Od jakich problemów są trycholodzy?

trycholog białystokJeszcze do nie tak dawna, kiedy narzekaliśmy na nadmiernie wypadające włosy, swędziała nas skóra głowy lub mieliśmy matowe i szorstkie kosmki na głowie, to umawialiśmy się na wizytę do dermatologa. Jednak nie jest to specjalista od problemów skóry głowy i włosów, zatem nam nie pomoże. Trycholog się specjalizuje we wszelkich schorzeniach skóry na głowie oraz wszelkimi problemami z włosami. Jeżeli jest nam potrzebny profesjonalny trycholog Białystok jest miastem, w którym znajdziemy przynajmniej kilka gabinetów tychże specjalistów. Wizyty u tego lekarza nie są refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia, zatem trzeba za nie zapłacić z własnej kieszeni. Trycholog z pewnością nam pomoże jeżeli włosy od dłuższego czasu nam nadmiernie wypadają, cierpimy na łysienie plackowate, mamy łupież czy swędzącą skórę głowy. Podczas badania trychologicznego lekarz bada nam skórę głowy przy użyciu specjalnej mini kamery z funkcją bardzo dużego powiększenia oraz przyglądanie się z bliska pojedynczym włosom. W dużej mierze od stanu skóry głowy zależy wygląd i kondycja włosów, dlatego badanie głównie się skupia na tej części ciała. Wynik badania otrzymujemy od razu, ponieważ na ekranie monitora dokładnie widać w jakim stanie jest skóra głowy.

Z każdym rokiem przybywa osób, które skorzystały z usług lekarza trychologa, ponieważ coraz bardziej dbamy o swój wizerunek. Przeważnie pacjentkami są kobiety, które są wyczulone na punkcie swoich włosów i niemalże z każdym problemem udają się do lekarza.