Naturalne sposoby ochrony przed pchłami

Naturalne sposoby ochrony przed pchłami

Dla każdego właściciela psa lub kota, myśl o tym, że ukochane zwierzę zacznie mieć pchły, jest niepokojąca. Te pasożyty żywią się krwią i mogą łatwo stać się problemem w domu, gryząc zarówno ludzi, jak i zwierzaki. Oczywiście istnieje wiele zabiegów chemicznych czy obroży, które mogą zlikwidować irytujące szkodniki, ale zanim podejmie się takie kroki, warto przyjrzeć się bliżej naturalnym sposobom na pchły.

Pchły u kota – domowe sposoby ochrony

ochrona przeciw pchłom dla kotaNa szczęście istnieje garść domowych środków przeciw pchłom, które można wypróbować aby zapobiec pojawieniu się pcheł lub pozbyciu się ich. Jednym z nich jest użycie płynu do mycia naczyń i odrobiny wody do stworzenia pułapki. Wszystko, co trzeba zrobić, to napełnić talerz lub miskę mieszanką ciepłej wody i płynu do naczyń i umieścić go w tych miejscach w domu, w których jest najwięcej pcheł. Roztwór ten działa jak klej, zatrzymując pchły w środku i zabijając je. Codziennie należy wymieniać pojemnik. Aby ten środek działał skutecznie, należy go stosować w nocy. Jest tak, ponieważ pchły są w większości stworzeniami nocnymi. Umieszczenie źródła światła w pobliżu roztworu może pomóc przyciągnąć do niego większą ilość pcheł, jednak nigdy nie należy pozostawiać włączonej lampki czy świecy bez nadzoru z powodu zagrożenia pożarem. Ochrona przeciw pchłom dla kota może również obejmować jedne z najskuteczniejszych domowych środków przeciwko tym pasożytom, a mianowicie odkurzanie. Pomaga to pozbyć się pcheł, usuwając je z włókien dywanów i mebli. Istnieje jednak sposób, aby zwiększyć skuteczność tego działania, używając sody oczyszczonej lub soli. Aby ten sposób działał, należy rozsypać sodę oczyszczoną lub sól na dywanie i meblach, wetrzeć ją w tkaninę za pomocą twardej szczotki, a następnie odkurzyć. Zawartość worka z odkurzacza należy wyrzucić do kubła na zewnątrz.

Chociaż istnieje szereg różnych domowych środków na pchły, nie są one w 100% skuteczne. Mogą pomóc w rozwiązaniu problemu z pchłami, ale nie zawsze z powodzeniem go rozwiążą. Wynika to głównie z faktu, że większość domowych środków na pchły dotyczy tylko dorosłych gatunków, a larwy i jaja pozostają nietknięte. Stwarza to szansę na pojawienie się kolejnej inwazji pcheł.