Nauka angielskiego dla zapracowanych

Nauka angielskiego dla zapracowanych

Praca, nadgodziny, rodzina i różne inne zobowiązania sprawiają, że rzadko mamy tyle wolnego czasu, ile byśmy chcieli. Większość z nas tylko w weekendy może spokojnie odpocząć bądź realizować jakieś hobby. Ten czas wolny warto wykorzystać na samodoskonalenie, na przykład przez udział w jakimś kursie językowym w naszym mieście.

Weekendowa nauka języka obcego

nauka angielskiego w Krakowie w weekendUczenie się nowego języka wcale nie jest łatwe – przyswajamy go w inny sposób niż np. wiedzę z biologii w szkole albo materiały z kuru podnoszącego nasze kwalifikacje w pracy. Aby nasza nauka miała sens, powinniśmy codziennie poświęcać czas na ćwiczenia i kontakt z językiem. Jeśli jednak nie możemy poświęcić kilku dni w tygodniu na wieczorne czy poranne lekcje angielskiego, to warto rozważyć opcję lekcji tylko w weekend. Taka możliwość istnieje w wielu szkołach językowych, obecnie nauka angielskiego w Krakowie w weekend cieszy się coraz większą popularnością. Jednak udział w lekcjach przez dwa dni wcale nie zwalnia nas z uczenia się w domu. Wbrew pozorom, nie przez cały czas musimy uczyć się aktywnie – wystarczy, że przesłuchamy ponownie materiał z zajęć, puścimy sobie audiobook po angielsku lub włączymy brytyjską czy amerykańską stację, nadającą wiadomości. Do tego codziennie warto przypomnieć sobie nowe słówka i zwroty z kursu, najlepiej tworząc sobie możliwie naturalne środowisko do nauki. Zamiast wpatrywać się w kartkę z angielskimi słówkami, możemy w całym domu nakleić karteczki z angielską nazwą różnych przedmiotów.

Taki sposób pozwala nam bez większego wysiłku oswoić się z wieloma nowymi słowami. Słuchanie audiobooków czy rozmówek z lekcji pozwala nam osłuchać się z brzmieniem języka, różnymi akcentami i sposobem wypowiedzi. Dzięki temu więcej zapamiętujemy, a nauka przychodzi nam o wiele prościej, niż sami się spodziewaliśmy.