Niedroga i szybka deratyzacja

Niedroga i szybka deratyzacja

Szczury stanowią problem nie tylko w dużych miastach, ale i poza ich obszarem. Ich obecność jest poważnym zagrożeniem epidemiologicznym z uwagi na fakt, że są nosicielami wielu chorób, pasożytów i bakterii, które są groźne dla ludzi.

Krakowscy specjaliści od deratyzacji

deratyzacja krakówWalka ze szczurami na własną rękę może zakończyć się pokąsaniem lub podrapaniem, a w takiej sytuacji konieczne zwykle jest przyjmowanie serii bardzo bolesnych zastrzyków przeciw wściekliźnie. Dlatego też, gdy mamy kłopot z tymi gryzoniami, lepiej od razu wezwać fachowców, którzy są przeszkoleni i przygotowani nawet na bardzo trudne sytuacje. Warto dodać, że nie znamy skutecznego sposobu na ograniczenie populacji szczurów, toteż jedynym wyjściem jest deratyzacja, gdyż w przeciwnym razie, w bardzo szybkim czasie, populacja szczurów rosłaby w zastraszającym tempie. Jest tak, albowiem samice tych gryzoni są w stanie wydać na świat (w jednym miocie) nawet kilkanaście osobników, a ich ciąża trwa zaledwie 23-24 dni. To decyduje o tym iż naukowcy uznali ten gatunek za jeden z najbardziej zdolnych do przetrwania, albowiem w bardzo krótkim czasie, szczury, są w stanie odbudować populację lub dokonać ekspansji na pobliskie terytoria. Jeżeli zatem i nam potrzebna jest deratyzacja Kraków jest miastem, gdzie znajdziemy wielu specjalistów. Oczywiście mówimy tu o przedsiębiorstwach deratyzacyjnych, które działają kompleksowo, dbając nie tylko o eksterminację, ale także utylizację martwych osobników i wdrażanie działań profilaktycznych.

Te gryzonie żyją w miejscach, gdzie stykają się z licznymi mikroorganizmami i drobnoustrojami, które człowieka mogłyby zabić w ciągu kilku dni. Natomiast im nie dzieje się krzywda, gdyż ich system immunologiczny ma dużo większe zdolności od naszego.