Noclegi Karpacz, czyli gdzie spędzić wakacje w Polsce

Noclegi Karpacz, czyli gdzie spędzić wakacje w Polsce

Coraz częściej decydujemy się swoje wakacje spędzać poza granicami naszego kraju. Wydaje się nam, że Egipt czy Włochy są w stanie zaoferować nam dużo więcej niż Polska.

Noclegi Karpacz na wysokim standardzie.

apartamentTymczasem okazuje się, że również u nas nie brakuje miejsc godnych uwagi. Karpacz, Szklarska Poręba czy Zakopane to tylko wybrane miejsca, w których noclegi Karpacz są najwyższym poziomie, a krajobrazy zachwycają swoją malowniczością. Wśród gór, które na pewno zasługują na to, aby spędzić w nich trochę czasu znajdują się Pieniny. To jeden z bardziej malowniczych zakątków naszego kraju. Pieniny zachwycają przede wszystkim Przełomem Dunajca, który jest unikatem nie tylko na skalę polską, ale również europejską. Trudno w całej Europie szukać drugiego takiego miejsca. Przez Pieniny wytyczonych jest całe mnóstwo szlaków turystycznych, które idealnie nadają się na całodniowe wędrówki z plecakiem. Każdy, kto zdecydował się właśnie tutaj spędzać swoja wakacje powinien koniecznie udać się na Trzy Korony. Błędnie uważane są one najwyższy szczyt Pienin. Tymczasem okazuje się, że najwyższa jest Wysoka. Rozpościera się z niej równie piękny widok, co z Trzech Koron. Doskonałym pomysłem jest wycieczka obejmująca Trzy Korony oraz Sokolicę.

Na szczycie tej drugiej góry znajduje się chyba najsłynniejsza w naszym kraju sosna. Każdy, kto chce wysłać pocztówkę z Pienin do znajomych lub rodziny z pewnością dostrzeże ją na niejednej pocztówce. Wypoczywając w Szczawnicy, warto wybrać się również na Słowację. Nieopodal położony jest Czerwony Klasztor.

Dodaj komentarz