Nowoczesna szafa na broń z certyfikatem

Nowoczesna szafa na broń z certyfikatem

Obiekty w których załoga ochrony ma możliwość wyposażenia się w broń palną są zazwyczaj objęte podwyższonym poziomem bezpieczeństwa. Takie restrykcje nakładane są głównie na użytkowe i przemysłowe obiekty, w których prawdopodobieństwo wystąpienia sytuacji zagrożenia jest największe.

Najlepiej zabezpieczone szafy na broń z certyfikatem

szafa klasa s1Z racji dużego prawdopodobieństwa prób nieupoważnionego dostępu do magazynu broni, szafy do jej składowania na takich obiektach muszą spełniać wiele wysokich wymagań, które nie są nakładane na magazyny broni w zamkniętych obiektach firmowych. Szafy muszą być doskonale zabezpieczone przed nieupoważnionym dostępem, i wyposażone w co najmniej dwa różne rodzaje zabezpieczeń. Muszą również być na stałe przymocowane do podłoża oraz ściany nośnej w pomieszczeniach w których jest to możliwe. Wysokie wymagania oznaczają iż może je spełnić wyłącznie szafa klasa S1, posiadająca najlepsze certyfikaty bezpieczeństwa. Owe szafy używane są bowiem przez cywilnych posiadaczy broni jak również przez służby mundurowe, i zazwyczaj w zupełności wystarczą by ustanowić magazyn broni w dowolnym obiekcie posiadającym taką możliwość. Szafy różnią się wielkością i pojemnością przestrzeni wewnętrznej, choć każda jest równie wytrzymała i posiada podobną charakterystykę odporności na czynniki zewnętrzne. Po zainstalowaniu w wybranym miejscu, szafy tego typu są niemal niemożliwe do poruszenia bez poważnego uszkodzenia podłogi i ścian do których są przymocowane, a samo ich przeniesienie wymaga ogromnego nakładu pracy i siły.

Zabezpieczenia są podobnie skuteczne, i bardzo dobrze minimalizują możliwość otwarcia szafy przez osoby niepowołane do dostępu do przechowywanej broni. Nowoczesne zabezpieczenia elektroniczne są szczególnie trudne do pokonania.