Nowy dach dla przyjaciół

Nowy dach dla przyjaciół

Minionego lata w naszym mieście przeszła ogromna burza. Niektórzy twierdzą, że mogła to być nawet trąba powietrzna. Pierwszy raz chyba tak bardzo wiało w Grójcu. Wiatr osiągał prędkość nawet do stu dwudziestu kilometrów na godzinę.

Tanie dachy dla ofiar ogromnej burzy

dachyNiestety taka pogoda dla niektórych mieszkańców naszego miasta była tragiczna w skutkach. Kilka rodzin dosłownie straciło dachy nad głową. Jedną z tych rodzin była rodzina mojej przyjaciółki. W ich jednorodzinnym domki, wiatr zerwał prawie cały dach. Wyglądało to tragicznie. A najgorsze było to, że nie mieli ubezpieczonego domu. Wraz ze znajomymi zorganizowaliśmy akcję pomocy dla naszej przyjaciółki i jej rodziny. Postanowiliśmy zbierać pieniądze, aby pomóc im w naprawie dachu. W ciągu dwóch tygodni uzbieraliśmy całkiem niezłą kwotę. Zorganizowaliśmy ekipę budowlaną, która miała doświadczenie w kładzeniu dachów. Wiedzieliśmy, że mają bardzo dużo pracy i długie terminy, ale dla naszej przyjaciółki i jej rodziny zrobili wyjątek. Ustaliliśmy z szefem, który dowodził firmą budowlaną, że dach zostanie położony w ciągu tygodnia. Panowie stawili się do pracy w wyznaczonym terminie i od razu zabrali się do roboty. Trzeba przyznać, że kładzenie dachu szło im błyskawicznie. My też włączyliśmy się do pomoc. Mama naszej przyjaciółki nie mogła uwierzyć, że będą mieli nowy dach. Z wdzięczności codziennie gotowała ciepłe obiady panom, którzy ten dach naprawiali. Ekipa uwinęła się z pracą w przeciągu pięciu dni. Potrafili oni robić naprawdę stylowe dachy z Otwocka. Byliśmy pod ogromny wrażeniem, bo naprawdę bardzo przykładali się do pracy i byli zawsze od świtu do nocy.

 

Kiedy przyszedł czas rozliczeń za położenie dachu dowiedzieliśmy się, że mamy zapłacić tylko za materiały. Nasze zaskoczenie było ogromne ponieważ szef firmy naprawdę nic nie chciał za wykonanie usługi. Resztę pieniędzy, które zostały przekazaliśmy innym osobom, które również potrzebowały pomocy.

Dodaj komentarz