Obrączki zrobione z drewna

Obrączki zrobione z drewna

 

Pierścionki wykonuje się przede wszystkim z różnego rodzaju metali i ich stopów. Obecnie największą popularnością cieszą się te zrobione ze złota i srebra, czasem proste, czasem bardziej ozdobne, niekiedy z kamieniami. Coraz częściej też można spotkać się z pierścionkami, w tym i obrączkami, zrobionymi z drewna.

Trwałe i modne drewniane obrączki

obrączki drewnianePomysł na takie obrączki może się wydawać dziwny i nietypowy, ale coraz więcej osób decyduje się na zakup tego typu pierścionków, także jako obrączek ślubnych. Obrączki drewniane wykonuje się często korzystając jedynie z tradycyjnych metod – nie ma tutaj miejsca na nowoczesne maszyny, a jedynie na umiejętności, doświadczenie i wyczucie rzemieślnika. Drewno nie jest więc frezowane, ale gięte na gorąco, aż uzyska pożądany kształt. Do produkcji obrączek wykorzystuje się przede wszystkim twarde i odporne gatunki drewna, takie jak czarny dąb (czyli dąb, który leżał całe stulecia np. w bagnie) albo palisander. Poza twardością i wytrzymałością na czynniki zewnętrze te gatunki drewna cechuje też piękny kolor i usłojenie, które zostaje jeszcze uwypuklone w procesie obróbki. Pierścionki mogą zostać dodatkowo zaimpregnowane, aby były jeszcze bardziej odporne na wodę. Nie zaszkodzi im przypadkowe zachlapanie, ale wciąż lepiej jest je zdjąć przed kąpielą albo myciem naczyń, szczególnie jeśli w grę wchodzą różnego typu detergenty. Jeśli chodzi o kwestie dekoracyjne, to drewniane pierścionki bywają i bardzo proste, i bardzo ozdobne.

Często stosowane dekoracje to cieniutki pasek metalu, na przykład brązu albo mosiądzu. Powszechne jest także tworzenie wzoru z kamieni takich jak lapis-lazuli, turkusy, macica perłowa i inne. Tak ozdobione pierścionki, oszlifowane na gładko, pięknie się błyszczą, są eleganckie, stylowe i całkowicie niepowtarzalne.