Obróbka cnc w Polsce

Obróbka cnc w Polsce

Obróbki i skrawanie nie są wcale młodymi zawodami. Już od dekad Polscy fachowcy zajmują najlepsze miejsca na całym świecie pod względem wydajności w tej branży ustępując miejsca jedynie robotnikom z innych krajów Europy Wschodniej, ale w sumie jedyne co wychodzi im lepiej to obróbka skrawaniem. Na pewno Polacy jakby nie patrzeć są o klasę wyżej od Rosjan, Ukraińców czy Litwinów.

W Polsce obróbka cnc coraz bardziej popularna

obróbka cncMimo, że nie zaliczaliśmy się nigdy do Europy zachodniej, to jednak sama bliskość tych państw sprawiła, że Polska nabrała nieco ogłady. Nie ma oczywiście co spoczywać na laurach – i tak jesteśmy daleko za Niemcami czy Anglikami, ale na pewno bliżej nam tam, niż na wschód na który siłą niegdyś próbował nas zaciągnąć komunistyczny Związek Radziecki. Do dziś nasz kraj pokutuje za błędy podjęte w przeszłości – w dalszym ciągu jesteśmy wyrobnikami w Europie, a bogatsze kraje mają nas za nic. My również niewiele możemy z tym zrobić – wystarczy porównać sobie pensje chociażby za toczenie cnc u nas a na zachodzie. Różnica jest kolosalna i nie ma co się dziwić, że wysokiej klasy polscy specjaliści nie chcą pracować u nas za grosze, skoro za granicą mogę zarabiać często wielokrotność polskiej pensji. Cała nowoczesna obróbka cnc Śląsk właściwie jest słabo opłacana u nas. Inne gałęzie tej branży również za granicą wypadają lepiej niż tu. Dla ludzi wykonujących frezowanie cnc w Polsce nie ma pracy w ogóle, a na zachodzie znajdują zatrudnienie tego samego dnia w którym przyjeżdżają do obcego kraju. Wystarczy wejść do biura pracy i w moment otrzymuje się kilka ofert od pracodawców, którzy tylko czekają na fachowców z wiedzą i doświadczeniem. Niby Śląsk jest duży, ale jednak dla wielu ludzi pracy tutaj nie ma i jeszcze długi czas nie będzie. Jedyne co można polecić tym ludziom to to, by jak najszybciej przystąpili do nauki języków obcych, by nie byli zdani na polskich cwaniaczków żyjących z pośredniczenia pomiędzy robotnikami a pracodawcami.

Człowiek znający język bez problemu znajdzie pracę, mieszkanie i pozałatwia wszystkie formalności we wszystkich urzędach. Człowiek jadący za granicę bez języka jest zdany na innych, którzy nie zawsze mają dobre intencje.

Dodaj komentarz