Obroże wykorzystywane w szkoleniu psów

Obroże wykorzystywane w szkoleniu psów

Wybierając obrożę dla psa, należy wiedzieć, jakie są jej podstawowe rodzaje. Jedną z popularniejszych rodzajów obroży dla psów jest obroża na zacisk. Takie obroże określane są również jako dławik lub kolczatka. Nie da się ukryć, że tego typu obroże wywołują kontrowersje.

Dławiki i kolczatki wykonane z różnych materiałów

polecane obroże zaciskoweTrzeba jednak pamiętać o tym, że jak dotąd jest to najlepsza obroża do pracy z psem. Jak sama nazwa wskazuje, przy zaciśnięciu dochodzi do dławienia psa. Obroże zaciskowe różnią się od obroży półzaciskowej. Te ostatnie posiadają specjalne ograniczniki. W obrożach zaciskowych nie ma takich ograniczników. Wiele osób uważa, że obroża zaciskowa nie jest dobrym rozwiązaniem na codzienne spacery – chyba że chodzi o psa, który lubi uciekać (z takiej obroży z pewnością się nie wydostanie). Takie polecane obroże zaciskowe mogą być stosowane w celach szkoleniowych. To dzięki dławikowi można oduczyć psy niektórych zachowań. Dlatego nie należy od razu skreślać takiej obroży. W sklepach stacjonarnych i internetowych można kupić obroże zaciskowe wykonane ze skóry, metalu. Popularne są kolczatki metalowe, które działają jak obroże zaciskowe. Każdy właściciel, który chce pracować nad swoim pupilem, powinien zastanowić się nad zakupem właśnie takiej obroży. Obroże zaciskowe wykorzystywane są często u psów adoptowanych, po przejściach lub takich, które były nieprawidłowo wychowywane. W tych sytuacjach obroże zaciskowe sprawdzają się naprawdę doskonale.

Poza tym dławik łańcuszkowy można zapiąć tak samo jak normalną obrożę, czyli np. na dwa kółka. Wtedy z obroży zaciskowej można stworzyć zwykłą obrożę. Takie obroże są nieco droższe od zwykłych zapinanych. Można je kupić za kilkanaście, kilkadziesiąt złotych w zależności od tego, z jakiego materiału zostały wykonane (skóra, metal i inne).