Opis oraz wykorzystanie nici szwalniczych

Opis oraz wykorzystanie nici szwalniczych

Wszelkiego rodzaju nici to bez wątpienia nieodzowny element maszyny do szycia. Każda krawcowa lub osoba zajmująca wytwarzaniem rękodzieła nie wyobraża sobie swojej pracy bez owych nici. Obecnie na rynku nici występują w ogromnej palecie barw oraz różnym przeznaczeniu. W poniższym tekście opiszę najczęściej wykorzystywane nici szwalnicze.

Nici wykorzystywane w maszynach szwalniczych

nici szwalniczeUbrania wytwarzane są w przemysłowych wielkich maszynach szwalniczych. Do prawidłowego zszywania elementów odzieży wykorzystywane są specjalne nici szwalnicze, która są profesjonalnym rodzajem przędzy. Podczas procesu produkcji są one w specjalny sposób przędzone następnie skręcane oraz gotowane w odpowiedniej temperaturze. Kolejnym krokiem jest ich opalanie oraz barwienie na odpowiedni kolor wcześniej zaplanowany w procesie produkcji. Po ukończeniu wszystkich tych etapów nici mogą zostać nabłyszczone. Obecnie wszystkie nici szwalnicze wykonywane są z poliestru ze względu na jego właściwości wytrzymałościowe oraz odporność na wysoką temperaturę. Dodatkową zaletą dobrze wykonanych nici szwalniczych jest to, że nie płowieją. Jest to ogromnie pożądany atut przez klientów na rynku odzieżowym oraz rękodzielniczym coraz bardziej docenianym i rozwijającym się. Nici szwalnicze możemy podzielić na trzy grupy są to nici: cienkie, średnie oraz grube. Oznaczenia te zazwyczaj podawane są na górnej części rolki na którą została nawinięte nić. 

Reasumując niezależnie czy pracujemy na wielkiej maszynie szwalniczej czy posiadamy domową maszynę do szycia powinniśmy zdecydować się na zakup nici szwalniczych. Użycie takich nici da nam gwarancję doskonałego oraz wytrzymałego ściegu szwalniczego. Użycie innych mniej wytrzymałych nici może spowodować, iż po pewnym czasie połączone kawałki materiały rozejdą się i nie będą stanowiły całości.