Panele dokoracyjne i akustyczne

Panele dokoracyjne i akustyczne

W mieszkaniach, szczególnie w bloku z wielkiej płyty możemy mieć taki problem, że za bardzo słyszymy sąsiadów. Wszystko dzięki temu, że podczas stawiania ścianek działowych nie użyto taśmy akustycznej, której w tych czasach jeszcze nie było na rynku. Jednak są panele, które mogą być świetną dekoracją i jednocześnie wygłuszą nasze ściany, dzięki temu zyskamy więcej prywatności.

Panele akustyczne do mieszkań

panele akustyczne dekoracyjne do mieszkaniaPanele tego typu są bardzo dobre dlatego, że pełnią również funkcję dekoracyjnych. Takie panele akustyczne dekoracyjne do mieszkania są wykonane z pianki, która bardzo dobrze tłumi wszystkie dźwięki. Ich grubość to jakieś dwa centymetry, dlatego nada się doskonale do wnęk, a także do tego, by takie wnęki ścienne obudować. Panel jest dość lekki, ponieważ jego spora część wykonana jest z pianki izolacyjnej. Panele mogą mieć różny wygląd. Są takie, które imitują drewno i kamień. Można mieć również panele, które po ułożeniu będą przypominać białą lub czerwoną cegłę. Takie panele są doskonałą dekoracją szczególnie w salonach. Kładzie się je przy użyciu gipsu, który wcześniej trzeba osiatkować. Zasada jest taka sama jak przy okładaniu na przykład płytek ceglanych na ścianie. Fachowiec, który zna się na współczesnych materiałach dekoracyjnych będzie wiedział, jak sobie z takimi panelami poradzić. Nie będzie to dla niego szczególnie trudnym zadaniem. Docinki paneli też są łatwe.

Panele akustyczne to bardzo dobry materiał do wygłuszeń, dlatego wykorzystywanie ich w mieszkaniach jest dobrym pomysłem. Podczas wyboru takich paneli należy sugerować się ich wyglądem, ponieważ jako element dekoracyjny muszą pasować do reszty wystroju. Trzeba przy tym pamiętać o tym, by do kompletu kupić również siatkę nylonową oraz gips. Jest to potrzebne do ich montażu.