Paraliże przysenne a wizyta u neurologa

Paraliże przysenne a wizyta u neurologa

Od pewnego czasu zauważyłam, że mój chłopak bardzo dziwnie miota się na łóżku. Kiedy zasypia dostaje bardzo dziwnych drgawek, przez co ja bardzo się o niego martwię. Rozmawiałam z nim na ten temat. Na początku w ogóle się tym nie przejmował. Nie czuł drgawek, dlatego też nie chciał o tym słyszeć. Kiedyś jednak były one tak silne, że sam się obudził.

Wizyta u neurologa stała się koniecznością

specjalistyczne gabinety lekarskieW pewnym momencie sam się przeraził. Nie wiedział co się z nim dzieje. A ja chciałam mu ulżyć. Postanowiłam więc, że znajdę dobrego i cenionego neurologa w Bydgoszczy i udamy się tam na wizytę. W grę wchodziła tylko prywatna konsultacja, ponieważ zależało nam na tempie. Wizytę udało nam się umówić na za dwa tygodnie. Przez ten czas mój chłopak chodził nieco niewyspany, ponieważ starał się nie spać mocnym snem. Kiedy przyszedł wyczekiwany dzień konsultacji lekarskiej doktor podszedł do tematu bardzo poważnie. Pytał o objawy, częstotliwość oraz nasilenia na przykład o różnych porach dnia czy nocy podczas snu. Dużo ja się udzielałam ponieważ to ja zauważyłam te drgawki. Mój partner został skierowany na badania specjalistyczne i mieliśmy nadzieję, że one dokładnie wszystko wykażą. Faktycznie tak było. Jednak lekarz nas uspokajał gdyż nie było to nic groźnego. Okazało się, że jeden nerw delikatnie przyciska drugi przez co podczas zasypiania mój ukochany doznaje częściej niż inni paraliżu przysennego. Należy jednak obserwować czy ten stan nie staje się coraz bardziej uciążliwy.

Bardzo się cieszę, że ten neurolog przyjmujący w Bydgoszczy potraktował sprawę poważnie. Zależało nam na tym, aby dowiedzieć się czym są te drgawki. Teraz już wiemy i możemy spać spokojnie. W razie nasilenia różnego rodzaju objawów wiemy gdzie możemy uzyskać fachową pomoc. 

Dodaj komentarz