Piękno ścian ze starej cegły

Piękno ścian ze starej cegły

Coraz większą popularnością cieszą się elementy wystroju wnętrz z użyciem starej cegły. Jest to element wykorzystywany w stylu industrialnym, rustykalnym lub retro. Ale nie tylko w prywatnych mieszkaniach ściany z cegły cieszą się powodzeniem. Jest to także element wystroju barów, restauracji i pubów aby nadać miejscu unikalny charakter i klimat.

Odkrywamy na nowo stare ceglane ściany

ściana ze starej cegłyJeśli pomieszczenie, w którym chcemy mieć ścianę z cegły znajduje się w starej kamienicy, lub innym budynku starego budownictwa nic prostszego. Wystarczy zdjąć tynk i odsłonić schowaną pod nim starą cegłę. Oczyścić ją, miejscami uzupełnić i mamy piękną, gotową powierzchnię. Jeśli mieszkamy w nowym budownictwie taka ściana ze starej cegły także jest możliwa do zaaranżowania w dowolnym pomieszczeniu. Tu przyjdą nam z pomocą specjalne płytki ze starej cegły, które będą wyglądać jakby były z nami od lat. Ściany z cegły sprawdzają się właściwie we wszystkich domowych pomieszczeniach. Świetnie prezentują się w salonie nadając mu prestiżowy charakter. Możemy też za jej pomocą wydzielać strefy w pomieszczeniu. Na jej tle będzie doskonale prezentował się elegancko narożnik czy sofa. Można ją łączyć z białymi meblami, miedzianymi dodatkami. Ściana z cegieł doskonale sprawdzi się też w kuchni. Można ją odpowiednio zaimpregnować aby zabezpieczyć ją przed zabrudzeniami w trakcie gotowania.

Cegła znalazła zastosowanie w wielu aranżacjach. Pasuje zarówno do nowoczesnego wystroju jak i minimalistycznego. Można także malować ją zwykłą farbą i zmieniać łatwo jej kolor. Biała cegła ciekawie wygląda w łazience w połączeniu z lustrem i umywalką. Na jej tle świetnie prezentuje się wiele przedmiotów zarówno ceramicznych jak i metalowych. Ważne aby nie przesadzić z ich ilością a sukces będziemy mieć gwarantowany.