Po co sufity napinane?

Po co sufity napinane?

Wygląd mieszkania wielokrotnie determinują szczegóły. Przestrzeni potrzeba ciekawych dodatków, by całość nabrała odpowiedniego charakteru. Stylowe drobiazgi i tekstylia kreują wizerunek wnętrza, ale na jego odbiór najbardziej wpływa duży, estetyczny i spogladający z góry sufit.

Tynk, g-k czy napięta membrana – zagospodarowanie sufitu

napinany sufitTradycyjny tynk pomalowany farbą to prawie archaiczny sposób organizowania przestrzeni sufitowej. Niepotrzebnie eksponuje liczne niedoskonałości konstrukcyjne mieszkania, wymaga częstego odnawiania i jest nietrwały. Płyta kartonowo-gipsowa, która do pewnego czasu korygowała tradycyjny sufit – nie do końca sprawdziła się we wszystkich warunkach. Tworzywo było nieodporne na wilgoć i często przemiękało. Zupełną nowością, aczkolwiek inspirowaną wieloma rozwiązaniami budowlanymi jest sufit z membrany. Zawieszana na odpowiedniej wysokości folia termokurczliwa – to nie tylko doskonały sposób, by ukryć przebiegającą wysoko instalację elektryczną i kanalizacyjną, lecz także metoda na zasłonięcie tradycyjnego, niszczącego się tynku. Montowane przez firmy z różnych regionów nowoczesne sufity, jak sufity napinane śląskie, to przede wszystkim odkrywczy sposób na udekorowanie pomieszczeń. Gładkie i połyskujące, kolorowe lub podświetlane – wszystkie znakomicie wykańczają projekty domowej przestrzeni. Wystarczy dobrać rozmiar i kolorystykę, a standardowy i nudny dotąd sufit rozświetli pomieszczenie blaskiem, powiększy optycznie jego rozmiar, a nawet przeniesie domowników na łono natury.

Grube i trwałe membrany, które obecnie coraz częściej pokrywają sufit – to obecnie najlepszy sposób na estetyczne i ciekawe zagospodarowanie tego miejsca. Napinane folie są odporne na uszkodzenia, wilgoć i opadanie, a jednocześnie łatwe w montażu, utrzymaniu czystości oraz niezwykle ładne.