Podkłady pod panele podłogowe

Podkłady pod panele podłogowe

 

Mówiąc o budowaniu domów i urządzaniu ich wnętrza prędzej czy później spotkamy się z kwestią dotyczącą układania paneli. Na dzień dzisiejszy panele podłogowe układane są niezwykle często i świetnie sprawdzają się w różnych pomieszczeniach. Jednak istnieje kilka bardzo ważnych kwestii dotyczących tego jak takie panele powinniśmy układać by służyły nam przez długi czas. 

Wygłuszające podkłady pod panele

mata pod panele podłogoweNa chwilę obecną całe mnóstwo osób jest zainteresowanych położeniem paneli w swoim domu. Początkowo ten materiał układano głównie w salonach oraz pokojach gościnnych. Na dzień dzisiejszy często słyszy się o tym, że panele kładzie się również w kuchniach oraz jadalniach. Jednak to co jest niezwykle istotne przy układaniu paneli to zastosowanie odpowiedniego podkładu. Pomoże nam on w utrzymywaniu paneli w dobrej kondycji oraz sprawi, że panele nie będą „hałasowały” podczas chodzenia po nich. Od niedawna bardzo często stosuje się podkłady wykonane z pianki poliuretanowej. Mata pod panele podłogowe wykonana ze wspomnianej pianki pełni w naszym domu niezwykle istotną funkcję. Jeśli byśmy zapomnieli o jej ułożeniu pod panelami to z pewnością bardzo szybko byśmy odczuli popełniony przez nas błąd. W przeszłości wspomniane maty były sprzedawane w formie rolek. Od niedawna możemy zakupić je w postaci kwadratowych „kostek”, które możemy dowolnie przycinać by idealnie je dopasować do naszej podłogi.

Na dzień dzisiejszy panele podłogowe oraz wspomniane maty możemy zakupić w praktycznie każdym markecie budowlanym. Warto pamiętać również o tym, że omawiana powyżej mata jest sprzedawana w różnych wersjach różniących się grubością. Dzięki temu możemy łatwo ustalić na jakiej wysokości będą położone nasze panele oraz sprawimy, że będą one odpowiednio amortyzowane.