Polecany płyn do dezynfekcji

Polecany płyn do dezynfekcji

Od kiedy na świecie pojawił się koronawirus, to produkcja wszelkich preparatów do dezynfekcji wzrosła niemalże stokrotnie. Każdy chce mieć jakiś środek odkażający w domu, w pracy czy w sklepie, ponieważ jest on niezbędny.

Gdzie kupimy płyny do dezynfekcji?

płyn do dezynfekcji rąk 70 alkoholuNiebezpieczne wirusy i bakterie najczęściej unoszą się w powietrzu lub wegetują na różnych powierzchniach. Dlatego też najskuteczniejszą ochroną przed nimi jest zasłanianie nosa i ust, unikanie miejsc publicznych i częste dezynfekowanie rąk. W dzisiejszych czasach normą jest, że kiedy w chodzimy do sklepu, restauracji czy nawet firmy, mamy przy wejściu pojemnik z płynem do dezynfekcji. Chyba już każdy wie jak ważne jest częste mycie rąk, ponieważ to właśnie na nich dość często przenosimy groźne bakterie i wirusy, które stamtąd mają bardzo łatwą drogę do naszego organizmu. Oczu, ust i nosa dotykamy średnio kilkadziesiąt razy dziennie, a to idealny moment na przedostanie się koronawirusa do naszego organizmu. W celu skutecznego odkażenia dłoni, na pewno sprawdzi się płyn do dezynfekcji rąk 70 alkoholu w każdym literze. To właśnie jego obecność sprawia, że wirusy i bakterie giną w mgnieniu oka. Siedemdziesięcioprocentowe stężenie alkoholu jest idealne, ponieważ nie jest ani za niskie ani za wysokie. Gdyby było go mniej niż sześćdziesiąt procent, to skuteczność płynu byłaby mniejsza, natomiast większe powodowałoby nadmierne wysuszenie skóry. Wiele takich płynów posiada w swoim składzie jakiś środek nawilżający, który dodatkowo chroni naszą skórę.

W sprzedaży płyny do dezynfekcji rąk są dostępne w wersji podręcznej, czyli małych tubek pięćdziesięcio lub stu mililitrowych opakowań, które można ze sobą zabrać w torebce czy plecaku. Znajdziemy także duże, ekonomiczne pięciolitrowe opakowania.